Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan magyaráznád el egy...

Hogyan magyaráznád el egy matekhoz nem értő embernek a trigonometria alapjait?

Figyelt kérdés

2014. dec. 26. 21:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Kinyitnám neki a matek könyvet, elővenném a nadrágszíjat, és kényszeríteném a megértésére! :D
2014. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem magyaráznám el. Minek? Mit érdekli?
2014. dec. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mert meg szeretné érteni. A könyv módszert tudja használni, de nem érti miért működik.
2014. dec. 26. 21:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ért a matekhoz, de ez a téma érdekli?
2014. dec. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jó tehát: nem egy matekzseni, de rájött, hogy kéne egy jó érettségi. Viszont a suliban valamiért nem akarja megkérdezni. Én meg nem tudom mit nem lehet érteni, meg nem is tudok túl jól magyarázni, ezért kértem a segítségetek.
2014. dec. 26. 21:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az alap definíciókat kell csak bemagolnia (mi a szinusz, koszinusz, tangens, kotangens). Ezt nem megérteni kell, hanem beseggelni, kész. Ha megvan, akkor már csak alkalmazni kell, és ezt kell érteni, de annak már sok köze nincs a trigonometriához, az már inkább csak a korábbi matek alapismeretek kombinálása.
2014. dec. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lassan.
2014. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Első körben felveténk egy alap problémát, aztán arra próbálnánk írni egy épkézláb definíciót. Megoldanánk alap feladatokat, és ha már úgy érezném, akkor jönne a következő lépcsőfok. És így tovább, amíg a megfelelő szintet el nem érjük a témakörből.
2014. dec. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
khanacademy.org (ha tud angolul), itt kb ovistól egyetemi szintig van, elég jól elmagyarázva.
2014. dec. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Létezik az az összeg, amiért megmutatom. Elég jó vagyok benne, mert sokat gyakoroltam. De hogy írjam is le, hogy hogy csinálnám, az egy erős kívánság, munkaidőben is és terjedelemben is messze meghaladná a GYIK kereteit. Ilyenekről könyveket írnak, nem GYIK-válaszokat. Nem akarlak lehangolni, de ez az igazság.

Már csak azért is, mert ez kb. a "fáj a hasam, mi a bajom?" kérdések kategóriája. Hogy mit jelent a "matekhoz nem értő ember", azt akkor fogom látni, ha elkezdek magyarázni neki, szemtől szemben.

2014. dec. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!