Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene matekból?...

Valaki segítene matekból? (sin/cos tétel)

Figyelt kérdés
Egy egyenes országútból 32° alatt egy egyenes gyalogút ágazik el.A gyalogút mentén két épület egymástól ismeretlen távolságra fekszik.Az elágazástól 400 méterrel tovább haladva az országúton, az épületek felé mutató irányok 105°, illetve 155°-os szöget zárnak be a haladás irányával. Milyen messze van egymástól a két épület?

2014. dec. 23. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy a feladatban nem stimmel valami mert 155°os szöget nem zárhat be mert 155 meg 32 = 187 csak a két oldal ezért félparaméteresen megcsináltam neked. Le van irva melyik betű mit jelent.


[link]


itt a kép sry painbe csináltam erre futotta :D

2014. dec. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én így képzelném el a feladatot:

[link]

2014. dec. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1 De, lehetséges. Olvasd el még egyszer a feladatot, 155°-os szöget zár be a HALADÁS IRÁNYÁVAL. Tehát ha ezt vizualizálod,a háromszög adott csúcsának külső szögét kapod meg. A belső szöge ennek okán 25°lenne. Megoldani most nem fogom a feladatot, mert nincs rá időm, ezt az apróságot figyelembe véve meg lehet oldani az előttem szólóknak is :)
2014. dec. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a 2. válaszolónak a 202,46 hogy jött ki?
2014. dec. 24. 14:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez egy kép volt a GeoGebra munkalapról. A számolás menetét leírom, ha lesz időm. Most még csak ennyi van kész:

[link]

Ezt már használhatod, ha haladok ugyanezen a linken elérheted.

2014. dec. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát sorry tévedtem, mással is megesik :)
2014. dec. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!