Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2006-ban igényelt esti tagozat...

2006-ban igényelt esti tagozatos Diákigazolványom, (hold van rajta) érvényes lehet még 2010-ben úgy, hogy hogyha szerzek rá, érvényes Diákmatricát?

Figyelt kérdés

Én 2006-ban igényeltem diákigazolványt az esti Gimnáziumba, arra lennék kíváncsi, hogy maga a plasztik kártya meddig érvényes?

Én eddig nem használtam, mert nem találtam meg, de most rábukkantam, és tesom tudott szerezni egy érvényes matricát amit szeretnék ráragasztani. Ez Szerintetek így érvényes lehet? Elfogadják az ellenőrök? jogosult vagyok az 50%-os kedvezményes diákbérletre?


2010. febr. 4. 10:14
 1/4 anonim válasza:

ha idei érvényesitöd van ragaszd rá nyugodtan

egy kicsit csalsz vele

de ki nem?

mások eladják mikor felveszik az érvényesitöt.

én 1évig érettségi után már nem jártam sluba..szereztem egy érvényesitöt..és 50%os bérletet vettem

mondjuk igaz én 2008ban végeztem el a sulit.

de attol még ráteheted..olyan mintha 2006tol 2010igjárnál suliba

2010. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már nem jársz oda, akkor természetesen már nem érvényes a diákigazolványod. Az egy teljesen más kérdés, hogy ha van rajta matrica, akkor elfogadják-e. Valószínűleg igen.
2010. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

vigyázz, mert az idei évtől a közoktatási matricák is sorzámozottak, nem csak a felsőoktatási.


egy kekec ellenőr a sorszám alapján azonnal megtudhatja, hogy melyik iskola adta ki az adott matricát, és ha nem stimmel a matrica és a diákot kiállító intézmény, akkor komoly bajba kerülhetsz.


más kérdés, hogy inkább csak ránéznek a matricára, nem nagyon ellenőrizgetik, de nálunk a suliban ezt a BKV kérésére kihirdettük, szóval kaphatsz ki olyan ellenőrt.


az is fontos, hogy folyamtosak legyenek a tanulmányaid, tehát nem jó, ha az első matrica 2006/2007-es, ez a második meg 2009/2010-es, mert ilyenkor az intézménynek újat kéne kiadni. tehát már ezen megdőlhetsz.


egy tanár

2010. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Egy próbát azért megér szerintem.

Amúgy milyen büntetést szabhatnak ki, ha rajtakapnak?

2010. febr. 4. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!