Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig érvényes a diákigazolvá...

Meddig érvényes a diákigazolványom?

Figyelt kérdés
1992.jan. 13.-án születtem és most érettségiztem. ezután 2 évig fogok még járni suliba. Amikor betöltöttem a 18-at bementem az irodára kérni érvényesítőt, de azt mondták hogy aki 1991. szept. 1.-je előtt született csak annak kell. Most utaznék Pestre és nem tudom hogy mivan mert ismerősömmel kifizetteték a teljes jegyet. De ha meg kellenne akkor miért modnják ezt az iskolába?? Kérlek segítsetek!
2010. júl. 3. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
én ugy tudom h tavaszi félév után október 31 ig érvényes a diákigazolvány, öszi félévben pedig március 31.legalább is nálam igy van .mondjuk én idösebb vagyok
2010. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy ha betöltötted a 18-at, akkor adnak rá matricát, neked is ezt kellett volna,ha még odajársz, ezt csináld meg, ha nem oda fogsz akkor a másik suliban!Én most leszek végzős és szeptemberben kell matricát kérnem,mert júliusban töltöm. (én nem hallottam ezt a 91 előtti dolgot:S)
2010. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nem akarok beszólni.. de beszólok. :D étel, ital kategória? ^o)
2010. júl. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az iskola jogosan nem adott neked matricát. Neked még nem kötelező, mivel ebben a tanévben még tanköteles voltál, és mivel okt 31.-ig érvényes a diákigazolványod így felesleges rá. Ezt szépen elmagyarázhatod az ellenőrnek is, születési dátumodból kiszámolhatja, hogy tanköteles voltál ebben a tanévben. Ősztől viszont kérned kell matricát, mert már kiesel a tanköteles tanévedből. (vagyis már most kiestél, de mivel nem addig tart a diák érvényessége, amíg a jogviszonyod, így nincs ilyen teendőd jelenleg)
2010. júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!