Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálnak a tanárok, amíg...

Mit csinálnak a tanárok, amíg a diákok a nyári szünetet töltik?

Figyelt kérdés

Több alkalommal olvastam az oldalon, hogy a tanároknak nem két hónap a nyári szünet, hanem még 1 sincs meg, mert bent ezerrel megy az adminisztráció.

De miféle adminisztráció?

Egy átlagos suliban van vagy 30 tanár, plusz az adminok, aztán erre jut vagy 600 diák.

Saját tapasztalat meg az, hogy 25.-e környékén már zárva az iskola, heti egy délelőtt áll rendelkezésre, ha valaki szeretne valamit és kb. aug. 25.-ig így is marad.



2014. dec. 30. 14:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Például össze kell állítani az órarendeket. Egy jó tanár szerintem képzi is magát, igyekszik szakkönyveket tanulmányozni.


Mostanában sok helyen olvasom, hogy a tanárok alig dolgoznak, ami hatalmas tévedés. Az órákra készülni is kell, ami kb. ugyanannyi időráfordítást igényel, mint magának az órának a megtartása. Ezen kívül, aki próbált már tanítani életében, az tudja, hogy már 2-3 óra tanítás is annyira leszív agyilag, hogy utána csak bambulni tud az ember kifelé a fejéből. Ehhez képest a tanároknak napi 4-5-6 órát kell tanítani.


U.i.: Én magam nem vagyok tanár.

2014. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

2 hónapig?

Az órára készülős dolgot meg végképp nem értettem soha, a 2*2 meg a magyar szabadságharc nem változik.

Mert, ha egy rendőr mondaná ugyan ezt, aki nem is tudja hogy most, ha kimegy mi lesz a vége(büntetőügy, polgári peres, közig, segítségnyújtás) azt mondom, hogy jól van.

Esetleg egy háziorvos, akihez folyamatosan érkeznek az emberek különféle bajokkal...

2014. dec. 30. 15:20
 3/21 anonim ***** válasza:

Június 30-ig kell bent lenniük, meg aztán augusztus 21-től, szóval van vagy másfél hónapjuk azért, nem olyan rossz a helyzet (legalábbis anyám középsulijában).

Bizonyítványírás, értékelések, konferenciák, egyéb adminisztratív dolgok, majd órarend kitalálás, pótvizsgák lebonyolítása, új tanévre készülés.

2014. dec. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Vegyük a történelmet. Ugye te sem gondolod, hogy valaki (akár egy tanár) betéve tudja, álmából fölriadva a szabadságharc minden részletét, évszámokkal úgy, ahogy azt elő kell adni a diákoknak. Főleg úgy, hogy jó esetben 1 éve foglalkozott utoljára (de meglehet, hogy 2 éve nem kellett tanítania ezt a témakört, mert nem volt olyan osztálya). Ha ez még igaz is, akkor is át kell ismételnie.


Én egyetemen dolgozom, szabadidőmben foglalkozok középiskolásokkal. A középiskolai anyag nyilván sok szinttel elmarad az egyetemi szinttől. Mégsem merem megtenni azt, hogy ne oldjam meg a középiskolás szakkörre szánt feladatokat otthon. Egyszerűen muszáj újra és újra felfrissíteni a tudást, gyakorolni, hogy ,,élesben'' minden flottul menjen.

2014. dec. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"Vegyük a történelmet. Ugye te sem gondolod, hogy valaki (akár egy tanár) betéve tudja, álmából fölriadva a szabadságharc minden részletét, évszámokkal úgy, ahogy azt elő kell adni a diákoknak."


Nem, de ne is egy óra kelljen már, hogy felkészüljön belőle.

Bár ezt is csak egy kezdő tanár esetében értem, 10 év után elvárom, hogy legyen hiteles és ha rákérdezek valamire, akkor ne az legyen, hogy bocs, de ebből nem készültem fel.

Főleg, ha általános iskolai tanár, ahol kb elég laza, de a középiskolai 4 év tananyaga se egy húú de nagy kaland.

Egyébként az előbb hoztam két példát.

Gondolom te is elvárod a rendőrtől, orvostól, hogy képben legyen akármi van.

Az ő esetükben pedig nem 4 darab 150-200 oldalas könyvekről van szó.

2014. dec. 30. 16:39
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Akkor vegyük úgy, hogy a szünetek és a (te szemszögedből nézve) nem nagy óraterhelés (ami valójában elég nagy, próbáltál már heti 24-32 óra tényanyagot beszélni) a tanári pálya előnyei közé tartoznak. Azért vannak hátrányok is, hogy csak egyet említsek: egy pedagógus 1 kategóriába tartozó tanár havi jövedelme (mesterszakos végzettséggel) bruttó 180 valahányezer forint, azaz nettó kb. 120 ezer. A tanárok több, mint 80%-a ebbe a kategóriába tartozik, még 7 évig biztosan. Ez tehát egy rögzített, a diplomások között kicsinek számító jövedelem.
2014. dec. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%

Nekem unokatesóm tanár, de ő is nagy mártír:D

Június 20-tól kb augusztus 20-ig otthon van, azaz a két hónap neki is meg van, persze ő azzal védekezik, hogy évközben nem mehet szabadságra.

Ez igaz, de:

1.Van, h reggel 9-re megy be tanítani, de ha reggel 7-kor kezd, akkor kb 9-ig van órája, utána meg vagy 11-ig semmi, szal simán csavarog a városban meg a dolgait intézi.

Azt mondanom se kell, h utána még ráhúz megint kettőt, majd vége a napnak.

Pedig a 3 óra még messze.

2.Ilyen munkarendben nem tudom megsajnálni, h nem mehet szabadságra szeptember-október között, mert ugye november 1 hét szünet.Majd ezt követő egy alig másfél hónap és mehet téli szünetre.

Most 20-tól van otthon 5-ig, több, mint két hetet.

Más javában dolgozik két ünnep között, ő meg akkor már egy hete lazít.

Aztán jön a "fekete leves", 3 hónap szabadság nélkül, majd a tavaszi szünet, ami után újabb 2 hónap következik.

A kettő közül az egyiken el szokott menni betegre.

Hopp, újra itt a nyár, újabb két hónap szabadság:D

Szal nem olyan vészes ez, mint ahogy szeretik előadni:D

Készülni meg nem szokott, mert kb mindent vág, de szereti is a tantárgyait, nem hobbitanár meg stb....

2014. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Elhiszem, h kevés a pénz, de ez nem tartozott a kérdéshez.

Vagy most úgy gondoltad, h amiért kevés a fizetés majd úgy fogok csinálni, mintha a 2 hónapos szünet csak 2 hét lenne?

Mert én az eddigi kérdések alapján ezt érzem.

2014. dec. 30. 19:37
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
Akinek van családja, az a családjával is foglalkozik
2014. dec. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Meg nekik is jár némi pihenés (egy-két hét)-
2014. dec. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!