Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan lehet észrevenni hogy...

Honnan lehet észrevenni hogy egy tanár többet érez tanár diák kapcsolatnál?

Figyelt kérdés

2015. jan. 1. 14:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Jaj, a fejlődő kamaszok minden tanári figyelmességet, jófejséget a pedagógus irántuk kialakult szexuális vonzódásának tulajdonítják? 

19 éves, frissen érettségizett félig- tini félig nőként írom neked kedves kérdező, hogy mint kopé diákot kedvelhet téged, aranyosnak tarthat, de természetesen gyermekként tekint rád, akinek a buksiába tudást kell öntenie :). 

A szerelem, pláne nőknél nem így megy, de mikor fejlődik a hormonocskád, mindent másnak tulajdonítasz. A mi tanárnőnk 26 éves volt és eszébe nem jutott volna másképpen tekinteni a szeretett diákjaira, csodálatosan tanított, és mint minden embernek, neki is volt humorérzéke, a fiúk baromkodásain is néha el el mosolyodott, hogy milyen gyerekek még :). 

Kedvel, mint diákot!


Ellenkező nemű esetben is pontosan így van, őket alaposan kiképezték pszichológiából is az ilyen jellegű helyzetek helyes kezelésén is túl, ez, amit esetleg félreérthetsz, úgy hívják, hogy emberközpontú tanítás : Waldorf módszer. Felnőtt, érett, tapasztalt emberek, akiknek a fiatal generáció nevelése, okítása a céljuk, ez a munkájuk. Formálható gyermeknek tartanak akkor is, ha 18 évesen nyomod a padot, szeretnék a helyes irányt megmutatni számodra, hogy aztán boldogulhass az életben, ehhez elengedhetetlen a közvetlenség. Ilyen szerelemféleség eszükbe nem jutna. Gondolj bele, milyen kellemetlenül érintheti őket belül, ha ilyen a tudomásukra jutna. Ők is feszenghetnek, mert nem tudják minden esetben, hogy hogyan közeledjenek egy egy diák felé,de csakis a fent említett szándéktól vezérelve. Ez csak ábrándkép, amit nevelget a képzeletvilágod, hidd el. Teljesen más, mikor a munkahelyükön kell helyt állniuk, és mások magánszemélyként is.

Én is beleestem ebbe a hibába régen, 4 évig dédelgettem ezt az érzelmet, aztán kiderítettem, tisztáztam néhány dolgot és rögtön elszállt, mintha soha nem is létezett volna.

2015. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!