Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanul valaki az ELTE kínai...

Tanul valaki az ELTE kínai vagy koreai szakán? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Érdekesnek találjátok? Jók a tanárok? Szorgalmas tanulással el lehet érni jó eredményeket, igaz? A nyelvet mennyire lehet elsajátítani?


Meg igazáól bármilyen tapasztalat jöhet. :)


Köszönöm előre is!


2015. jan. 1. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Kínain vagyok. Több csoport van, különböző tanárokkal, én szerencsére kifogtam az egyetlen jó tanárpárt(mivel van egy anyanyelvi és egy magyar tanár) és ironikus hogy a legkevesebben itt vagyunk. A többi tanár nem jó, a kínaiak sem. Minden órán van szódolgozat az előző órai szavakból, tanár diktál és te írod a hanzit. Egy után eléggé fárasztó lesz készülni óráról órára úgy hogy folyton irkálod az írásjegyeket, a nyelvtan meg nem egy nagy kunszt, legalábbis első évben. Nem mondanám a kínait egy olyan nyelvnek, amit el lehet sajátítani, de én úgy érzem, hogy amit át lehet adni egy ilyen képzésen, azt átadják(de most a saját tanáraimra gondolok). Egyébként az ELTE-BTK úgy összességében elég igénytelen kar, mint ahogy általában a BTK-k, és tényleg pusztán tanszék/intézetfüggő, hogy melyik képzés/ óra milyen. A Konfuciusz Intézet az igényesebbik fajta.
2015. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a nagyobb ZH-k meg főleg a vizsga szerintem nem könnyű, igyekeznek szopatni. De átmenni át lehet azért, viszont 4-5-ösért tényleg tanulni kell. A szóbeli nem vészes.
2015. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :) Érdekes, azt hittem, az ELTE - ha már ilyen nagyhírű egyetem - csak kiváló tanárokkal van tele. Ezek szerint naiv vagyok.


Engem kicsit inkább a koreai felé húz a szívem, de a kínait meg hasznosabbnak mondják. Nagyon nehéz döntés.


Ha valakinek van még tapasztalata, továbbra is érdekelne. :)

2015. jan. 2. 00:34
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem a koreai hasznosabb. Kína nagyon elzárt ország

szerintem azt a tanuld amelyik jobban tetszik. vagyis a koreait. azt a nyelvet, amelyikhez nagyon vonzerőt érez az ember, könnyebben is tanulja meg, mint azt, amelyiket csak a hasznossága miatt tanulná

2015. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nagyobb*
2015. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!