Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Át szeretnék iratkozni egy...

Át szeretnék iratkozni egy másik gimnáziumba. Lehetséges? (további lent)

Figyelt kérdés

Egy nagyon erős gimnáziumba járok, amely 110 km-re van a lakóhelyemtől, így hát muszáj a kollégium. A gimnázium 5 éves, jelenleg a 0. évfolyam előkészítő év felében vagyok.


Nagyon sok kötelező kollégiumi program van, de annyira sok hogy még a tanulásra is alig van idő. Van, amikor pl. este fél 10-kor az iskolában testnevelés van. Nagyon rossz a kollégiumban lenni. Mindig haza akarok menni.


Az iskola nagyon nagyon nehéz. Általánosban szinte 5-ös voltam mindenből, itt meg fizikából lehet hogy megbukok. És hát, az osztálytársaim is állandóan piszkálnak, nem szeretem őket. Nagyon bunkók.


Egy olyan gimnáziumba szeretnék átiratkozni ami valamivel gyengébb mint a másik, 20km-re lakok onnan, 4 éves gimnázium, nyelvi előkészítős.


Ha ide feltudnának venni akkor nem kellene kollégistának lennem, sokkal sokkal több időm lenne tanulni, és nem lenne annyira megterhelő.


Szerintetek lenne esélyem hogy felvennének? Miket kellene tennem hogy át tudjak iratkozni?



2015. jan. 2. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Naponta kérdeznek ilyet. Ott kellene érdeklődnöd, ahová átvetetnéd magad.
2015. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bemész az iskolába, ahova mennni akarsz. Ha van hely akkor átvesznek félévkor. Gyorsan intézkedjetek, szólj a szüleidnek.
2015. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, csak nagyon félek ettől a dologtól hogy ugye kell még a szüleimmel is beszélnem.


De nekem ugye igazgatókkal nem kell beszélnem személyesen, igaz?

2015. jan. 2. 14:52
 4/15 anonim ***** válasza:
Semnmi nem zárja ki, hogy az igazgató szeretné látni, kiről volna szó. Hiszen jelen esetben úgy tűnik, gyakorlatilag szívességet tesznek, és nem vennének fel bárkit év közepén.
2015. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

És nem kell ismételnem a 9. évet? Mert ahova járok most a 0. év az csak olyan hogy átvesszük az általánosban tanultakat újra, nem kezdünk még bele a kilencedikes anyagba.


Az új iskolában meg hát persze már elkezdték a kilencedikes anyagot.


Nem kell újrakezdenem az évet vagy ilyesmi?

2015. jan. 2. 16:22
 6/15 anonim ***** válasza:
Ezért kellene elmenned az iskolába érdeklődnöd. De mit ismételnél, ha még csak a tanév közepém vagyunk? Gimnáziumi osztályok nem nagyon indulnak keresztfélévben. A legvalószínűbb, hogy osztályozót kell írnod az első félév anyagából.
2015. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha ott is van 0., akkor célszerű abba menni. Ha nincs, akkor szívás, mert ki kellhúznod ezt az évet itt és jövőre jelentkezel 9.-be, már az új iskolába.
2015. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nincs a másik iskolában 0. évfolyam, de kihúzni azt a félévet tuti hogy nem fogom kibírni.
2015. jan. 2. 17:50
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor érdeklődjél. De ha osztályozót kell tenni, az nem túl jó. Mindent meg kell tanulni.
2015. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Bármire képes vagyok hogy átkerüljek az új iskolába.
2015. jan. 2. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!