Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a középszintű...

Mi a különbség a középszintű nyelv érettségi és a középfokú nyelvvizsga között?

Figyelt kérdés
2015. jan. 5. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A középszintű nyelvi érettségi csak azt jelenti, h érettségiztél az adott nyelvből de nem jelent középfokú nyelvvizsgát. Az érettségivel zárod a középiskolai tanulmányidat, ellenben a nyelvvizsgát vizsgaközpontok szervezik.

Hogy melyik a nehezebb az erősen iskolafüggő de sztem a nyelvvizsga a nehezebb. Tudtommal középszintű érettségivel nem lehet nyelvvizsgát kiváltani.

2015. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm én azt is hallottam ha megvan az érettségid nem kell bejárni nyelvórára ez igaz?
2015. jan. 5. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet nagy mértékben iskolafüggő, mert központi írásbeli feladatok, vizsgaleírás és nagyon pontos pontozási útmutató van. Az érettségi B1 szint, a középfokú nyelvvizsga B2.
2015. jan. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az igaz, de ahhoz előbb le kell tenni az osztályozóvizsgát az összes hátralévő év anyagából.
2015. jan. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valóban úgy van, hogy ha leérettségizel korábban az adott nyelvből, akkor már nem kötelező bejárnod az órákra - de ez bármelyik más tárgynál is így van. Hiszen ahhoz, hogy érettségizz, le kell tudnod a tárgyat is, és ha azelőtt akarsz érettségizni, hogy a tárgy tanulását befejeznéd, osztályozó vizsgát kell tenned belőle. Ez azt jelenti, hogy a még előtted lévő anyagokból levizsgázol, kapsz egy jegyet (ami az évvégi jegyet lesz a tárgyból). Így mivel a tárgyra megvan ugyanaz a jegyed, amit akkor kapnál, ha bejárnál és folyamatosan írnál dogákat, már nincs szükséged arra, hogy bejárj.
2015. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. jan. 5. 19:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban nem kell. Én leérettségiztem angolból 11.-ben, és onnantól kezdve nem sokat látott a tanárnő :DD.
2015. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!