Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakot érdemes választa...

Melyik szakot érdemes választani szerintetek?

Figyelt kérdés
ELTE jog, BCE nemzetközi gazdálkodás (angolul), BCE gazdálkodás és menedzsment (angolul), BCE pénzügy és számvitel vagy ELTE pszichológia?

2015. jan. 6. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ attól, hogy mi akarsz lenni. Azért egy jog és egy pénzügy-számvitel elég messze áll egymástól. Mindegyik szak piacképes, ha van benned elég talpraesettség, hogy kamatoztatni tudd a tudásod. Azt tanuld, ami leginkább érdekel!
2015. jan. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én az ELTE pszichológiát választanám. Az ELTE jog, ha jogász akar valaki lenni.


A BCE említett szakjait senkinek sem javasolnám, a pénzügy és számvitel, ha könyvelőként képzeli el az életét.


Abba kell belegondolni, hogy mivel szeretné valaki tölteni életének jelentős részét...

2015. jan. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A kettővel ezelőtti Ex-em ELTE-n végzett pszichológiát. Szerintem sok értelme nem volt (ennél a szaknál mester nélkül nem sokra mész). A legutóbbi exem ugyancsak az ELTE-n végzett nemzetközi gazdálkodás-t. Ő se ment sokra vele.

Ha viszont érdekelnek a számok, van logikád, és jó vagy matekból, akkor pénzügy és számvitel. Arra mindig lesz kereslet, és meg lehet belőle élni.

2015. jan. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pénzügy és számvitel közel sem csak könyvelésből áll, ahogy a későbbi munkák sem (én elhagytam a szakot, mert treasurer vagy kockázatelemző sem akartam lenni, de ezek azért elég messze vannak a számviteltől). A számvitelhez precizitás és magolás kell (ilyen értelemben hasonlít a joghoz, és ezt a számvitel tanárom mondta), a pénzügyön kevesebb magolás és több matematikai képzettség.
2015. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*szükséges
2015. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

teljesen mások ezek szakok...

mit érdemes választani??? ami lenni szeretnél!

na ilyenkor kéne egy évet kihagyni és dolgozni és nem beleugrani azonnal

2015. jan. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!