Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SNI-s gyereknek szakértői...

SNI-s gyereknek szakértői bizottság által előirt aszisztens és utazótanár felvételére határidő? Lent a többi.

Figyelt kérdés
Tehát ha a gyereknek a szakértői bizottság előirt adott intézménybe pedagógiai aszisztenst és külön tanárt aki heti X órában fejleszti a gyereket, mennyi idő alatt kell ezeket a feltételeket az intézménynek teljesiteni, illetve van e rá valami határidő hogy a szakvélemény kiadásától számitott mondjuk 2 hónap áll rendellkezésükre vagy valami? Köszi a válaszokat!

2015. jan. 8. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

az utazónak pont az a lényege, hogy nem kell felvenni, ő a speciális módszertani intézmény alkalmazottja, aki nem feltétlenül fejleszt, van, hogy csak ellátja a többségi iskola pedagógusait tanácsokkal.

ÉS mivel nincs pénz, ezért határidő sincs...

2015. jan. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Viszont mivel a szakértői bizottság előirta kötelessége az iskolának a fejlesztést nyújtani, nem hiszem hogy nagy gondot okozna a pár km-re lévő másik iskola példáját követni, ott több gyerekhez is jár utazó tanár, nem telne sokba átjöjjön a másik intézménybe és ha elő van irva a rehabilitáció a gyereknek akkor járjon is meg, mert másként hogyan tudna normálisan beilleszkedni a közegbe és rendesen figyelni. (ADHD-s gyerekről van szó) Tételesen fel van sorolva milyen területek fejlesztése szükséges ahhoz hogy létrejöjjön a sikeres iskolai beválása. Bár a pszihiáter vagy nev.tan. sem ajánlott kiegészitő terápiát pedig magában csak a gyógyszer szedése nem hiszem hogy elegendő lenne, mások gyerekeinek jár tsmt torna, viselkedés terápia, neurofeedback, úgy látszik csak a mi térségünk ennyire elmaradott hogy semmi fejlesztés nincs....
2015. jan. 9. 07:07
 3/6 anonim válasza:
Örülj, hogy tudsz a gyerek gondjairól... Az én szüleimnek 25 év után kellett szembesülni arról, hogy valami nem kóser. Jójó sejtették ők, de hát akkoriban még ez nem volt ennyire ismert. Sőt, hát most sem az, de ma már eljutottunk addig, hogy legalább diagnosztizálva vannak nagyjából, engem még iskola pszcihológushoz is küldtek, de annak se esett le a tantusz... Én már gyógyszert sem kaphatok. Ergó ha te sírsz, én mit tegyek? Öljem meg magam?!
2015. jan. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért ne szedhetnél gyógyszert? Ne haragudj de ismerek felnőtt ADHD-st is és felnőtt korra sokkal másabb mint gyerekkorban. A legtöbb esetben a látványos tünetek enyhülnek. Viszont a kérdésem nem erre irányult, a kérdésem még mindig ugyanaz amit feltettem. Nem kioktatást kérek! Köszönöm
2015. jan. 13. 18:16
 5/6 anonim ***** válasza:
A szakértő ezeket a gyereknek írta elő, nem az iskolának :( Sajnos nincs ilyen szabály, amit várnál. Tanév közben már berögzült az órarend és a költségvetés (költségvetése az iskolának nincs, de a KLIK-nek van), valószínűleg nincs lehetőségük változtatni. Elviheted a gyerekedet egy másik iskolába, ahol a feltételek biztosítottak.
2015. jan. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Talán mert nem voltam diagnosztizálva gyerek korban? Így már nem adnak Ritalint, mert fosnak ezek a retardok a visszaéléstől... Ezért mondom, örülj, mert nálatok a helyzet nem rossz egyáltalán. És igen, felnőttkorra javul a helyzet, HA KEZELIK. Nekem nem kezelték, így csak elharapódzott.
2015. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!