Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék minél hosszabb...

Hogy tudnék minél hosszabb ideig az egyetemen maradni?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy otthagyom az iskolát (nem tetszik a szak, a csoporttársaim nem az én világom stb nem ez a lényeg) és újrafelvételizem. Ugyanakkor anyámék csak úgy tűrnének el a házban ha melóznék, azt pedig diákmunkán kívül máshogy nem tudom elképzelni. Ha most vizsgaidőszak közepén ezt így kitaláltam, meddig maradhatnék az egyetemen tanulói jogviszonyban? Júniusig meglehetne oldalni? A diákom még nem jött meg csak ideigleneset tudok szerezni.


Valaki segítene? Nagyon megköszönném.



2015. jan. 13. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha rossz a tanulmányi átlagod vagy kevés tantárgyat tudtál teljesíteni (majdnem mindenből buktál), akkor 2. félévben átraknak fizetősre, és akkor fizetned kell.

Illetve: ha az első félév végén meggondolod magad és abbahagyod, akkor MÉG nem kell fizetni, de ha több félévet végzel el (és nem csak az elsőt) akkor azt is ki kell fizetned.

2015. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha aktív lesz a féléved, akkor jogviszonyban maradsz, de csökken a támogatott féléveid száma és lehet, hogyha nem teljesítettél elég kreditet, akkor átraknak fizetősre (nálunk nem volt onnan visszaút, most nem tudom hogy van).

Szerintem jobban jársz, ha passzívon leszel, akkor ez a veszély nem fenyeget, de diákmunkát nem vállalhatsz (csak amíg érvényes az őszi féléves diákmatricád). Amíg otthon vagy, addig keresel munkát. Van, akinek összejön egy hónap alatt, van akinek egy év alatt, pedig keres. Ha összejön, legalább lesz munkatapasztalatod, ami jó, egy kis pénzed, ha meg nem, akkor otthon vagy.

2015. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Állami támogatott felsőoktatási szakképzésre járok. Itt is érvényes, hogy ha több félév után hagyom abba, akkor fizetnem kell?
2015. jan. 13. 13:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A normális diákok az ilyen trógerek miatt szívnak...


Amíg el nem éred a max elégtelenek, minimum kredit/félév küszöböt és beiratkozol a következő félévre, veszel fel tárgyat (befizeted bukott kreditek utáni pénzt) akkor kapsz diákigazolvány érvényesítő matricát.


De dicséretes, hogy előre sem tájékozódtál, minek mentél egyetemre ha előre lesz*rtad?

2015. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mit ártok én nekik?.D


Köszönöm, hogy egy ilyen trógert mint én kisegítettél infóval.

2015. jan. 13. 15:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Foglalod a helyet más helyett, aki mondjuk tanulna, nem csak "...minél hosszabb ideig ott maradni..."
2015. jan. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!