Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A 2011. évi CCIV. Törvény a...

Nexa kérdése:

A 2011. évi CCIV. Törvény a nemzeti felsőoktatásról a 2010-ben beiratkozott egyetemistákra is vonatkozik?

Figyelt kérdés
2010-ben iratkoztam be, semmilyen hallgatói szerződést nem írtam alá. A szak amin vagyok 8 féléves. Voltam már egy félévet passzívon, meg azon felül van egy év csúszásom úgy, most vagyok az 8. aktív félévemben és ezen felül lesz még 3. Az állam ugye 12 félévet támogat. Erre most kapom az üzenetet, hogy már csak 2 félévet támogatnak, a többit fizetnem kell, mert a törvény kimondja, hogy "Egy adott fokozat (oklevél) megszerzéséhez igénybe vehető támogatási idő legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint az adott tanulmányok képzési ideje." Ez most akkor hogy és miért van?? és miért nem kaptam már 2011-ben tájékoztatást ezzel kapcsolatban?

2015. jan. 14. 13:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért, mert ez nem ugyanaz a törvény!


Már 2010-ben is, ha elkezdtél egy szakot, ami pl.: 6 féléves, akkor maximum 8-at támogattak. A 12 félévet nem végig az alapképzésekre adják, hanem benne van a mesterképzés is.

2015. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!