Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy első...

Az miért van, hogy első végzettségem lenne, de fizetnem kell az Okj-ért?

Figyelt kérdés
2013.júniusában végeztem az érettségivel, szeptemberben tovább is mentem pénzügy-számviteles OKJ-s 2 éves szakra. 1994-ben születtem, tehát 19 évesen kezdtem az Okj-t. Mindenhol azt olvastam, hogy az első végzettség ingyenes. Így találtam én is a sulim, ahova fel is vettek. Akkor még úgy volt, hogy ingyenes tanfolyam, kivel 21 éves korig mindenkinek az. Októberben közölték, hogy fizetni kell mégis érte havi 9500 forintot. Unokatestvérem másik suliba ment okj-ra, neki mai napig ingyenes. Mikor mondták, hogy utaljuk a pénzt, akkor a közleménybe szigorúan "oktatási hozzájárulás"-t írjunk. Mivel non-profit cég vezeti a sulinkat, azok nem szedhetnének pénzt. Ez valami visszaélés lenne vagy megtehetik? Most májusba lesz az utolsó éves szakmai vizsgám, de azért nekem elég fura ez a fizetősség..

2015. jan. 15. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Abból amit leírtál, nekem az jön le, hogy nem a szakmáért kell fizetned, hanem ez a sulinak egy teljesen önálló művelete.

Én pl alapítványi iskolába jártam, a szakmát teljesen ingyé csináltam csak évi 50e Ft be kellet fizetni alapítványi támogatásként, hogy tudjon működni a suli.

2015. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nappali tagozaton vagyok, iskolarendszeűen, reggel 8-15 óráig. De az állam finanszírozza az első nappali tagozaton szerzett szakmát 21 év alatt. Ez a suli is úgy hirdette magát

Mivel gyakorlat nincs, az iskolának semmit nem kell ránk költeni, ezért nem tudom, hogy ezt jogosan csinálják e, vagy feketén. Nekem fura nagyon ez a "támogatás". Mert ránk nem kell költeni, az állam támogatja. Havi 10.000 Ft 16 napért nekem sok.

2015. jan. 15. 15:46
 3/8 anonim ***** válasza:
szinte minden iskolában van ilyen, képzési hozzájárulás vagy egyéb néven, teljesen szabályos, aláírtad, amikor jelentkeztél.
2015. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez a vicc hogy nem! Ingyenesnek volt hirdetve, odamentem, és októberben adtak szerződést, hogy vagy elfogadom a fizetősséget vagy nem. Októberben már nem tudtam sehova átmenni, és ahol lakom, itt a kb. 10 Okj-s iskola közül csak a miénk lett fizetős. Non profit cég meg nem csinálhat haszmot, nem tudom ez miért van.
2015. jan. 15. 22:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Még tanulnod kell azon a tanfolyamon. Miért nem csinálhat hasznot a non-profit cég???
2015. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
és biztos vagyok benne, hogy a suli honlapján le is van írva, hogy fizetni kell. Mindegyik leírja.
2015. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ezt mondom! Amikor jelentkeztem még ingyenes volt, szeptember MÉG ingyenes volt majd hopp! Októbertől fizetős.... De mindegy..
2015. jan. 17. 21:07
 8/8 anonim válasza:

Ha ez tényleg így volt, akkor az gáz...

Vannak sulik, ahol teljesen ingyen van az iskolarendszerű képzés. És van olyan is, ahol félévente bizonyos összeget be kell fizetni, de ezt a honlapon minden esetben jelezni szokták. Ha ez a suli nem tette ezt meg, az elég nagy átverés.

2015. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!