Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első évben lehet a BME mellett...

Első évben lehet a BME mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
Alkalmi diákmunkákra gondolok, de rendszeresen szeretném csinálni. Belefér-e egy új diák teendői közé a munka úgy, hogy az ne menjen a tanulásrovására?

2015. jan. 13. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Azért ott eléggé kell tanulni. Nekem első félévben minden napra kellett pl. valami házit csinálni, ami azért nem fél óra volt. Milyen kar amúgy?
2015. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem első évben még tanulj tapasztald meg hogy milyen, és utána ha úgy érzed hogy belefér, akkor állj neki dolgozni.
2015. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, nagyon nagy váltás a középsulihoz képest az egyetem. Első félévben semmiképp ne dolgozz, próbálj a suliban teljesíteni, és egy közepesen jó átlaggal már tanulmányi ösztöndíjat is kaphatsz 2. félévtől! Utána meg úgyis meglátod, mennyire fére bele, mennyire muszáj, stb.
2015. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy ismerem a kérdést, hogy "Lehet a BME mellett aludni?". Ha a gimiben nem tudtál napi 8-10 órát dolgozni, akkor nem fog menni a heti 20 óra sem.
2015. jan. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

IMPOSSIBRU


viszont sokadik félév után, szakirány alatt ismerek több példát akik dolgoznak néhanéha

2015. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

hát ez szaktól, észtől meg szorgalomtól is függ, a legjobb az lenne, ha tudnál egy olyan napot összeállítani, amikor nincs órád, mondjuk pénzeken (ehhez szerencse kell), és akkor mennél dolgozni, minthogy órák helyett/után mész, mert gyakran lehet az, hogy több egymásutáni nap kiszh/nagyzh/házi leadás van, és nem lesz időd előre készülni. a nagyzhk általában a 7. héten kezdődnek el, addig több időd lesz.

én első félévben megnézném, mennyire megy az egyetem, aztán ha jól tanulsz, kaphatsz akár havi 20-30 ezer ft tanulmányi ösztöndíjat is, ha meg nem, akkor előfordulhat, hogy 2. félévben nem tudsz bizonyos tárgyakat felvenni, és lesz csomó szabadidőd, amit persze inkább tanulásra kéne fordítani.

2015. jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, amúgy villamosmérnökire készülök...majd meglátjuk :)
2015. jan. 15. 17:27
 8/10 anonim ***** válasza:
fúúú-húúú, akkor duplán nagyon óvatosan a munkával :D
2015. jan. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Csak úgy lehet rá időt szánni, ha a tanulástól, avagy a sulitól veszed el az időt sajnos.

Első félévben nem dolgoznék a helyedben, kitapasztalnám, hogy mennyire fér bele az időmbe. Az a baj, hogy az egyetemisták élete nem áll ott meg, hogy bejár az egyetemre, főleg a mérnököknek, szinte mindennap le kell ülniük és valamilyen feladattal haladni, avagy éppen zh-ra tanulni, így azt a kis időt, amit munkára lehetne fordítani sem tudod, mert el kell dönteni, hogy ezzel csúszol, avagy inkább nem mész dolgozni.

Valaki megtud mindent csinálni munka mellett kettesekre, valaki nem. Egyéni képességeken is múlik nyilván. Én építőmérnöknek tanulok, de alapképzésen biztosan nem tudtam volna a kettőt együtt vinni. Megpróbáltam, aztán rájöttem, hogy amennyi pénzt munkával össze tudtam szedni suli mellett, azért inkább jobban tanulok és kapok ugyanannyi ösztöndíjat kb.

2015. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

"amúgy villamosmérnökire készülök"


Akkor kizárt. Én első félévben a szorgalmi időszakban volt hogy heti 102 órát töltöttem tanulással, aludni/enni alig volt időm néha..

2015. jan. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!