Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főleg szülőknek mi a véleménye...

Főleg szülőknek mi a véleménye az alábbi helyzetről?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok. 2 nyelvvizsgám is van már, 4,8-as átlagom van. Mivel tehát jól tanulok, és szeretek magyarázni és amúgy is tanárnak készülök, arra gondoltam, hogy általános iskolásokat (5-8 osztály) korrepetálnék, matek, kémia, idegennyelv, történelem tárgyakból. Nálam fiatalabb unokatestvéreimet és a kisebb testvéremet is rendszeresen korrepetálom, így némi tapasztalattal rendelkezem. Jó jegyet is kapnak és szeretik, ha én magyarázom el nekik a dolgokat. Így jutottam arra, hogy majd egy kicsit meghirdetem és 500 Ft/ 1,5 óra ellenében kicsit tanítanám az ált sulisokat. Édesanyám szerint viszont ez nem jó ötlet, a legtöbb szülő inkább egy tapasztalt pedagógushoz íratja a gyerekét, és nem egy zöldfülű gimnazistához pénzért. Nektek mi a véleményetek? Lenne létjogosultsága a korrepetálásra való szándékomnak? Köszi előre is a választ!

2015. jan. 15. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki.
2015. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lényegében ha böngészgetsz a neten egy átlag korrepetálás 1500ft egy óra és ez még így is alacsony.

Ha meglátnál egy hirdetést amiben az van hogy 500Ft/1,5 óra mi lenne a véleményed? Az hogy biztos kamu meg nem is vágja, és inkább keresel drágábbat mert arra gondolsz h átverés :D

2015. jan. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó ötlet olcsón vállalni, de ez túl olcsó. Amúgy meg simán lehet érvelni amellett, hogy miért vagy jobb, mint egy tanár. Tipikus eset erre a matek, ami ugye sokak számára mumus. Valaki, aki matektanárként köt ki, annak valószínű, hogy sose gyűlt meg a baja a matekkal úgy, mint akinek korrepetálásra van szüksége. Általános jelenség, hogy a tök egyszerűen elmagyarázható dolgokat sem képesek a diák nyelvére lefordítani, mivel nekik ez a természetes.
2015. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát nincs képem több pénzt elkérni. De megpróbálkozom ezzel a dologgal, mert szeretem ezt csinálni. Akiket pedig eddig korrepetáltam azok sorban jó jegyeket kaptak.
2015. jan. 16. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!