Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizetős orvosi képzésre...

Fizetős orvosi képzésre egyetemre milyen végzettség, hány pont kell?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
felvi.hu honlapon megtalálsz minden információt, szépen keresgéld. egyébként érettségi kell hozzá.
2015. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy az 12 millióba fog fájni minimum? Továbbá csak akkor érdemes így belevágni, ha azért akarsz fizetősre menni, mert már van egy diplomád, és nem mehetsz államira. Azoknak akik a csumpi érettségit nem tudják megírni úgy, hogy felvegyék őket, ha nem is elsőre, de másodikra, azoknak nem sok keresnivalójuk van az orvosin, mert nem fogják tudni elvégezni. Nekem az összes önköltséges évfolyamtársam egy év alatt kihullott.

Amúgy kell egy érettségi, aminek bioszból emeltnek kell lennie, továbbá vagy kémiából, vagy fizikából szintén emelt a követelmény. El kell dönteni, hogy a kettő közül melyik megy jobban. A többi infót a felvin megtalálod.

2015. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Emeltszintű biológia ÉS kémia/ VAGY fizika érettségi. Felvi.hu-n megtalálod az eddigi ponthatárokat, természetsen minden évben más, így nem fogok konkrétumot írni. Nem mindig volt sokkal kevesebb az államinál...
2015. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nem tudtam mi akarok lenni és sajnos egy középiskolába jelentkeztem, pedig az összes tanárom a gimit ajánlotta, csak itt meg az a baj, hogy se kémiából, se fizikából nem tudok érettségizni, mert egyiket sem tanultam legalább 2 évig és így nem megengedett :/ Az emelt biológia meglesz, de látom így sincs semmi esélyem :/ Államira mennék, de így nem hiszem, hogy felvesznek...Azért köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2015. jan. 17. 20:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Butuska vagy kérdező. :-) Habár nem vagyok annyira otthon a témában de én úgy tudom, hogyha letetted az érettségit, utána már abból tehetsz érettségi vizsgát, amiből csak akarsz. Szóval lehet, hogy hülyeséget mondok, de elviekben meg tudod azt csinálni, hogy fogod magad, most elkezdesz bioszt tanulni keményen és leérettségizel úgy, hogy az ötödik tárgyad az emelt biosz, aztán otthon maradsz egy évig és készülsz az emelt kémia vagy fizika érettségidre, amit így már óraszám nélkül is le tudsz tenni, csak ki kell fizetni az árát. Magyarul annyiban jártál ezzel a középsulival rosszul, hogy egy évvel később fogod kezdeni az orvosit.
2015. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként csak úgy megjegyzem: a középiskola egy gyűjtőnév, a gimnázium is középiskola. Kérdező, én a helyedben egyáltalán nem gondolkoznék az egyetemre való jelentkezésen, ha tényleg azon a szinten vagy, hogy még csak azt sem tudod, hogy szakiskolába jársz.
2015. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Most minek kell bántani?
2015. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem szakiskolába járok! Köszönöm tapintatosságod! Bocsánat hogy emberből vagyok és hibáztam, szakközépiskolába járok! Azért köszönöm a válaszokat, meglátjuk mi lesz!
2015. jan. 17. 22:00
 9/9 anonim ***** válasza:
85%
Gimi után kettő évet hagytam ki, hogy fel tudjak készülni emelt biosz és kémia érettségire. Mellette jártam Okj-s képzésre, így volt diákom, és leraktam egy nyelvvizsgát is. De el lehet menni dolgozni is. A csoporttársaim több, mint fele kezdte el az egyetemet 1-2 évvel a középiskola után. A legidősebb csoporttársam 25 évesen kezdte el. Úgyhogy nem maradsz le semmiről.
2015. jan. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!