Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudom hogy már rengeteg ilyen...

Tudom hogy már rengeteg ilyen kérdés volt, de ti hogy tanultok vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés
Részekre bontjátok az anyagot, h eddig megtanulom, pici pihi, vagy úgy h mondjuk 40 perc tanulás, 10 perc szünet, vagy csak nekiálltok és tanultok? és hánytól hányig kb?
2015. jan. 18. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Inkább részekre bontom, mint időre. És reggel mindig többet, mert akkor fog az agyam.

Pl: felkelek, reggeli, kis lusti, majd egyből megtanulok 2-3 tételt, kb fél óra gép/tv/lókönyv, majd megint 2 tételt. Mire dél lesz, addig az aznapi anyagot szinte meg is tanultam. Így délután már csak kevés új dolog + ismétlés van hátra.

Még annyi, hogy nálam fontos, hogy sok időre osszam be (tehát egy nap ne kelljen túl sokat megtanulnom), és legyen még jó 2-3 napom, hogy az egészet ismételjem. Pl van a 47 tételes anatómiám, azt két éd fél hétre osztottam be, de úgy, hogy az utolsó 4 nap, csak ismétlés.

2015. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja és sokkal egyszerűbb nekem, ha jegyzetelek, majd amit kiírtam, azt egyből meg is tanulom.
2015. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig az utolsó pillanatra hagyom. Egyszerűen nem tudok előbb elkezdeni tanulni. Akkor viszont 1-2 napig folyamatosan tanulok és ha muszáj alvás nélkül megyek vizsgázni. De nem ajánlom ezt a módszert, habár jó jegyeim vannak, de elég kimerítő ez a módszer.
2015. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
utol habár én mindig elkezdem időben (5-6-7 nappal vizsga előtt) mindig beosztom de mindig elcsúszok és kb uccsó napra marad minden :S nekem is jó jegyeim vannak, de nagyon utálom ezt a módszert, de nem bírom magam rávenni....
2015. jan. 18. 21:45
 5/11 anonim ***** válasza:

nekiállok már egy héttel előtte, és akkor 3-4 nappal a vizsga előtt talán sikerül elkezdeni :D

amúgy általában megnézem mekkora az anyag, próbálom felmérni, aztán délben felkelek, nekiállok tanulni, és valamikor éjfél után alszok.

2015. jan. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
de folyamatosaan?
2015. jan. 19. 02:45
 7/11 anonim ***** válasza:
nem, random időközökben elkezdek netezni :D
2015. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
az a baj én is csak a random időközök felülmúlják a többit :D
2015. jan. 19. 14:58
 9/11 anonim ***** válasza:
általában nekem is, ezért van hogy legalább 12 órát "tanulok", hátha lesz 6 óra hasznos idő befektetés :D. ha tényleg komoly a tárgy, akkor azért tényleg komolyan veszem, analízisnél pl megvolt a napi 12+, ténylegesen, vagy egy hétig :D
2015. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát én analízis vizsga előtt is elf.szkodtam az időt elég rendesen :D ráadásul heti 4 óra előadás :D de azért meglett :D de akár ötös is lehetett volna, ha normális vagyok
2015. jan. 19. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!