Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz afp, genetikai Uh után...

Rossz afp, genetikai Uh után magzatvízvétel az egyetlen megbízható lehetőség az esetleges genetikai betegségek kiszűrésére, vagy van más módszer is? (tegnapi kérdés kiírója vagyok, ikres 18 hkm)

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy nem mennék el az amniora,(igaz,hogy csak 3 betegséget szűrnek vele?melyek azok?) S ha más betegség generálta a rossz 16.heti afp-t? Nem lehet ilyenkor valamilyen összetettebb vizsgálatot -vérvétel segítségével géntérkép felállítását megcsináltatni? "pénz nem számít" Köszönöm

2013. febr. 7. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a tegnapit, de mindjárt keresem.


Rossz afp miatt én biztos nem csinálnék magzatvízvételt. Nekem mind a 3 lányommal alacsony volt. A genetikai ultrahangot az Istenhegyi központban csinálták, dr Hajdú Krisztina. Ő egy igen elismert genetikus. Nekem elég volt, hogy ő ultrahang alapján azt mondta, hogy minden rendben van, nem javasol további vizsgálatot.


Egyébként én úgy tudom, hogy az afp ikreknél nem megbízható. Mondjuk egyes terhességnél se nagyon.

2013. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is Dr Hajdu Krisztinát javaslom, az Istenhegyin kívül rendel még a Praxis rendelőben és talán a MÁV kórházban is. Engem is ő vizsgált 12 és 18 hetesen is és teljesen megnyugtató amit mond.
2013. febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ha pénz nem számít, a Rózsakert medical-nál csinálnak egy genetikai vizsgálatot ami egyenértékű az amnioval, sima vérvétellel.

Viszont rákérdeztem anno és bazi drága, ha jól emlékszem fél évvel ezelőtt 200.000 Ft-ot mondtak.


[link]

2013. febr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kombinált teszted nem volt a 12. héten?
2013. febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem volt. csak Uh-os vizsgálat volt 12hetesen, vérvétel nem. Az UH(4d-s) mind 12 és 16 hetesen jó eredményeket mutatott. Debrecenben egy nagy jó doktornő csinálta.
2013. febr. 7. 14:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor minden rendben van:) az AFP már elég elavult módszer
2013. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De nekem azt mondták,hogy nem csak az AFP-ém rossz,hanem az UH is,amit most csináltak 18 hetesen. Ugyanis nagyon sok mindkettejüknél a magzatvíz. (egypetéjűek,de van közöttük egy vékony hártya)- A sok magzatvíz genetikai rendellenességre utal.- ehhez párosul a nagyon rossz eredményem: afp: 2.97 hCG 6.26 SP1 15.13 PAPP-A 3.34 21-triszómia 1/114 VZR 1/50
2013. febr. 7. 15:00
 8/9 anonim ***** válasza:

A sok magzatvíz elég relatív. Én megnézetném más orvossal is az fix.


Az afp-d magas. Ami velőcsőzáródási rendellenességre utalhat. De ezt tökéletesen látnák ultrahanggal! DE ikrek esetében teljesen normális, hogy magasabb az érték.


Ha valóban több a magzatvíz, az számos okból lehet. Pl terhességi cukorbetegségtől is.

Én mindenképp elmennék egy megbízható ultrahangoshoz másodvéleményt kérni.

2013. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem van egy ikres kismama ismerősöm akinek magas volt az afp-je és a Baross utcába a tanácsadáson azt mondták neki hogy az orvos aki küldte nem tudja hogy ikres kismamáknál magasabb az afp érték mint egy babás kismamáknál ,viszont a teljesen megbízható vizsgálat az a magzatvízvétel ilyen terhességi kórban sajnos amit az egyik válaszoló írt hiába kerül olyan sokba a vérvétel nem ad még olyan pontos eredményt mint az amnió .Én az uh-ba sem bízok nagyon profi gépe van a dokimnak és ő 3,6 mm tarkóredőt mért ,majd 4,2 mm következő nap a Baross utcába 3,1 mm -ert szerintem ez sokban függ hogy fekszik a baba hogyan árnyékol stb.
2013. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!