Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti szoktatok...

Egyetemisták, ti szoktatok puskázni vizsgán/zh-n? Ha igen mennyit? Ha nem, akkor lenézitek azokat akik igen?

Figyelt kérdés
2015. jan. 24. 00:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem szoktam. Nem nézem le akik puskáznak, csak utálom őket.
2015. jan. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szinte minden vizsga nyitott könyves, logikai lehetetlenség puskázni. Ami mégsem, ott nem szoktam. Lenézni senki nem néznék le ilyesmiért.
2015. jan. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Még gimiben sem tudtam, rögtön lebuktam mindig, lerí az arcomról, hogy valami rosszban sántikálok.

Nem nézem le, csak felteszem a kérdést - minek jött a kolléga erre a szakra, ha még azt sem akarja megtanulni, amit maga választott?

Persze vannak sz*r órák-tárgyak, de kettesre ezeket is meg lehet tanulni.

2015. jan. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok elsős az egyetemen,és csalás nélkül esélyem sem lett volna átmenni analízisből.Sosem voltam jó matekból,a függvényeket meg kifejezetten utáltam. Szerencsére én mindig valamelyik nagy előadóban írhattam, ott meg senkinek nem tűnik fel a puskázás (persze azért óvatosan kell csinálni).Én ilyenkor beültem valamelyik felső padsorban középre.Azt már nem mondom meg,hogy mit használtam,de nem buktam le ;)
2015. jan. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam. Igen, tudom, én jelentkeztem erre a szakra, de mindenhol tanítanak olyat, aminek szinte semmi köze hozzá, és azt az illető nehezebben tanulja. Nekem valami kémiai tárgyam volt, amit a legjobban gyűlöltem általános óta, nem is bírtam megtanulni, még kettesre se, hiába akartam. De puskázni se tudtam, mert pont annál az egy tárgynál olyan volt a tanár, illetve a két vegyész doktorandusza, hogy mindent kipakoltat, egy tollon kívül semmit nem maradhatott, és megállás nélkül járták a termet, és olyan szemük volt, hogy hiába a 200 fős előadó, az első sorból háttal állva meglátták, ha valaki az utolsóban puskázni próbál. Mondjuk nem sokkal utána ott is hagytam a szakot, mert rájöttem, hogy semmi keresnivalóm a természettudományin, mikor mindig is humán beállítottságú voltam. De nem nézem le másokat, mindenkivel előfordul, hogy esetleg egy tárgy nem megy neki, és csak amiatt nem akar 10 évig is oda járni.
2015. jan. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem puskázok nem nézem le őket de az ösztöndíjasok/kollégiumot kapottak között látni bicskanyitogató. Ha valaki puskázik tegye 2-esre 3-masra .
2015. jan. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, néha puskáztam. Ahol értelmetlen volt a tárgy és/vagy igazságtalanul nehéz a vizsga, ott puskáztam.


Igen, én választottam ezt a szakot, de tartom magam olyan tájékozottnak az adott területen, hogy eldöntsem, mi lesz később fontos a szakmámhoz és mi nem. Ha értelmetlen a tárgy, akkor nem fecsérelek rá energiát. De ha hasznos, akkor nem csak azokat tanulom meg, ami a vizsgára kell, hanem egy csomó plusz infót is, a saját érdekemben.

2015. jan. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
idén kezdtem az egyetemet, jogot tanulok, és tetszik, viszont az egyetemes jogtörténeten illetve a magyar alkotmánytörténeten 'segítségre' volt szükségem, ezek így lettek meg, de római jog viszont tetszett és érdekelt is, már decemberben megcsináltam, de a fent említett kettőnek nem sok köze van a joghoz, és ráadásul a könyv is érthetetlen belőlük és órási mennyiség.) Nem vetem meg aki használ segédeszközt, mindent úgy se csak puskákból összehozni,és ösztöndíjat se.
2015. jan. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Fontos tárgyaknál nem, de nálunk a lényeges tárgyakból egyébként is szóbeli vizsga van. Persze még ott is előfordul, hogy vki szemrebbenés nélkül kinyitja az asztal alatt a kidolgozott tételsort. Ehhez egyrészt pofám se lenne, másrészt félnék is, hogy lebukok, harmadrészt meg nem akarom később szarul végezni a munkámat azért, mert csesztem tanulni.

De olyan tárgyaknál, amit csak azért kell felvenni, hogy meglegyen a szabadon választható kreditmennyiség is, ott simán. De ott a tanárok is olyanok, hogy hagyják.

2015. jan. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen tárgyaknál szoktam maximum a komolyabb képleteket kiírni, amiket nem tudok megjegyezni, vagy egy-egy fogalmat. Szerintem ennyi belefér minden diáknak a 2-esért, nem nézem le őket.

Azokat lenézem, akik minden, a fontosabb tárgyakból is úgy mennek át, hogy telefonból, vagy a tételsorból írják ki az egészet, azokat pedig egyenesen utálom, akik nem buknak le és jobb jegyet kapnak így, mint azok, akik becsületesen felkészültek, tanultak.

Amikor az ember belegondol, hogy nekem is diplomám lesz, meg annak is, aki végigcsalta az egészet és jó eséllyel egyenértékű diplománk lesz, akkor azért bicskanyitogató.

Valamennyi belefér szerintem, mindenkinek vannak gyengeségei, de azért ne mindent és szó szerint!

2015. jan. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!