Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek? Nem tudok dönteni?

Mi legyek? Nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a fizikát. Szeretek rájönni a feladatok logikájára és itthon is kísérleteket végezni. De most humán szakon vagyok és a magyar-törit is nagyon szeretem. A szüleim szerint jogásznak kéne mennem. Nekem pedig semmilyen elképzelésem sincs, hogy ilyen érdeklődéssel hova kéne jelentkeznem. Szerintetek?
2010. febr. 8. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha szereted a fizikád, akkor gondolom a matek sem áll távol tőled. Azzal a kettővel, majdnem bármilyen mérnöknek mehetsz. És annak menni ma sokkal jobban megéri, mint ügyvédnek.
2010. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jogásszal már most Dunát lehet rekeszteni, fizikához, mérnöki tudományokhoz jól értő emberből meg egyre kevesebb lesz. Én azt vettem észre, hogy a természettudományos képzés sokkal szélesebb látókört ad, amivel aztán sokkal többféle munkakört el lehet látni. Elég sok fizikus ismerősöm dolgozik most a gazdaságban vezetőként ilyen-olyan továbbképzéssel.
2010. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel és tetszik a fizika használd ki.

Hihetetlenül univerzális egy tárgy. Lehetsz tanár, (igen reál tárgyas tanárból kevés van) fizikus, ráadásul a gazdaságban, bankszférában is baromi jól el tudsz helyezkedni.


Megfontolnám azok helyébe akik tényleg jogra akarnak menni.

Aki évek óta jogász szeretne lenni, és 100%-ig biztos benne már évek óta, ő még talán jól jár. De aki bizonytalan, és csak azért választotta mert "jó a híre" meg azt hiszi, hogy jó sok pénz van benne (elárulom qrvára nincs, az ilyen felvi statisztikát el lehet felejteni) és nem igazán érdekli, az felejtse el mert szenvedni fog, és előbb utóbb ott fogja hagyni...


A szüleid azt akarják persze, mert régen nagy presztízse volt ennek, de mára már tömeg szak lett. Ésszel kell választania szakmát, és nem pénz meg presztízs alapján...

2010. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass a szüleidre. Tanulj valami olyat, ami igazán érdekel. És a fizikával jóval többre viheted, mint magyar törivel.
2010. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jogira mész akkor készülj fel, hogy orrvérzésig kell majd tanulj, vagyis magolj. Az nem puszta történelem. Viszont ha elmész egy mérnökire akkor élmény lesz a tanulás, oda nem kell magolni, csak egyszerűen érteni. A vizsgákon át fogsz repülni.
2010. febr. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy 625x jobbak a fizetés és az elhelyezkedési esélyek.
2010. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!