Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Érdekel a biológia, kémia,...

Érdekel a biológia, kémia, fizika. Nehéz dönteni hogy majd mi legyek?

Figyelt kérdés
Olyan rövid az élet. Szeretném mind a hármat tanulni, de ez sajnos lehetetlen. Jelenlegi álláspontom szerint a biológiát fogom választani.
2010. júl. 26. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én is így vagyok vele :D de én választottam, és biosz szakos középsuliba mentem, ahol orvosnak tanulok tovább.
2010. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz orvos lenni, ne menj biosszal tovább. Kémiát ajánlani tudom, a vegyészeket még mindig keresik
2010. júl. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nem csak orvos lehet bioszos, ember :) Lehet biológus, ornitológus, botanikus, tengerbiológus... bármi ilyesmi :D De tudom ajánlani még a gyógyszerkutatót, ahhoz kémia is kell :D
2010. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kicsit furcsán tetted fel a kérdésed. Szószerint a válasz rá az, hogy "igen". :)


Mindenesetre ha a bioszt választod akkor számtalan dolog lehetsz: pl orvos, állatorvos, biológus (genetikustól az etológusig bármi), biomérnök, agrármérnök stb...


A másik két szakkal is hasonlóan széles skálát tudsz lefedni, söt, jelentös részben össze is függnek, úgyhogy bizonyos mértékben mindhármat fogod tanulni, bármelyik szakot is választod.

2010. júl. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Lehet ember, de a büdös életben nem lesz munkája!!!!!!!!
2010. júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Biomérnök??

Abba minden van

2010. júl. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kémia lesz az aduászod.
2010. júl. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem maradj a fizikánál, meg mondjuk a kémiánál szaktól függően és legyél mérnök. Az orvosokat rohadtul nem fizetik meg, tanulsz 5-6 évig, utána kapsz minimálbérért egy állást aztán x évig még mindig csak tanulsz rezidensként... aztán ha jó vagy 10 év után van valami kis karriered is...pff...családról meg ne is beszéljünk...

Gépészmérnök, vegyészmérnök, villamosmérnök, bányamérnök, olajmérnök, az mindegy:) kutatni is kell bőven, tudomány is van venne bőven és a legjobb: nem halsz éhen...

(mondjuk ha külföldre mész orvosnak akkor jobban megéri...bár külföldön a mérnökök is jobban keresnek....)

Egyébként egy kérdés: Az agrármérnök mit csinál?

2010. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
előző: nagyon régi .rar fájlokat mér :)
2010. júl. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az agrármérnök földműveléssel, állattenyésztéssel kapcsolatos feladatokkal foglalkozik.


Pl megmondja, hogy mennyi és milyen halat növessz a halastavadban és hogyan halászd ki őket. Vagy kiszámítja, hogy egy valamekkora farm hány szarvasmarhát tud ellátni, vagy segít eldönteni, hogy milyen tipusú földet milyen módszerrel művelj. Iyesmi...


Nagyobb gazdaságokban jól jön, 3 év alatt bőven kitanulható.

2010. júl. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!