Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi, hátrányos helyzet,...

Felvételi, hátrányos helyzet, többletpont? (infó lent)

Figyelt kérdés
Tehát: decemberben sajnos félárva lettem, így a felvételi előtt utána szerettem volna járni, hogy így, erre a szociális helyzetre mik vonatkoznak. A felvi.hun hol azt írták, hogy erre nem adják meg a max pontot, hol azt, erre nem áll módjukban többletpontot adni! Így írtam nekik ezzel kapcsolatban egy emailt...amire persze azt a választ kaptam, hogy százezer paragrafusra, húsz rendeletre meg nyolc törvényre hivatkozva kaptam azt, hogy fogyatékosságra, szociális háttérre kapható 40 pont. Azt, hogy akkor most ez beletartozik e vagy sem, ha bele, akkor mennyi pontot kaphatok, arról semmi. Esetleg aki most felvételizik és ilyen helyzetbe van, tudna nekem segíteni, hogy akkor kapok e pontot vagy sem?
2015. jan. 26. 12:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Te nem érted. Aki gyermekvédelmit kap az hátrányoshelyzetű. Kár okoskodnod, mivel most jelentkeztem egyetemre.
2015. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Hátrébb az agarakkal.

Tavaly júliusban változott a törvény, de ott i van a többletpontos táblázatban, hogy az számít hátrányos helyzetűnek, aki a szoc tv szerint is annak számít.


Parancsolj.

Ennek a feltétele az, hogy a jelentkező rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre legyen jogosult, és a következők egyike fennálljon: a felvételizőt együtt nevelő szülők, az őt egyedül nevelő szülő vagy a családbefogadó gyám a kedvezmény igénylésekor legfeljebb alapfokú végzettséggel rendelkezik; a jelentkezőt nevelő bármelyik szülő, illetve a gyám a kedvezmény igénylésekor aktív korúak ellátására jogosult, vagy az azt megelőző 16 hónapon belül legalább 12 hónapig álláskeresőként volt nyilvántartva; a felvételiző szegregátumban nyilvánított lakókörnyezetben, félkomfortos, komfort nélküli vagy szükséglakásban, illetve olyan lakáskörülmények között élt, ahol korlátozottan biztosítottak az egészséges fejlődéséhez szükséges feltételek.


Lehet, hogy te most mész egyetemre, én meg 30 éve segítem oda a diákokat. Most ballag az osztályom, hidd el, tisztában vagyok a szabályokkal. Akkor is, ha az sok helyen rosszul jelenik meg (az eduline még novemberben is azt írta, hogy gyvk kell hozzá, pedig tavaly nyáron megváltozott a jogszabály...)

2015. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
nEM ÉRTEM AKKOR MIT PROBLÉMÁZOL. OTT VAN, HOGY GYERMEKVÉDELMI, AKI KAP, JÁR A PLUSZ PONT.
2015. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem érted, hogy nem??????

Attól, hogy valaki gyvk-s, még nem jár a plusz pont. Tavalyig járt, már nem jár.

Ha nem felel meg a többi feltételnek, nem kap.

Sok bajod lesz az egyetemen, ha ilyen apróságokat figyelmen kívül hagysz.

2015. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
nEKED MÉGIS MIKÖZÖD, AHHOZ, HOGY MI LESZ EGYETEMEN? sEMMI.A TOVÁBBIAKBAN NEM VÁLASZOLOK.
2015. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
A hátrányos helyzetért kapható pntok a 100 ponton (emelt érettségi vizsgák esetén 45 %-tól jobb eredmény estén kapható 2 vizsga 2*50=100)felülkaphatóak?
2021. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Tiszta szégyen! Nekem anyukámnak 8 általánosa van,apukám meghalt,félárva vagyok,nagyszüleim meghaltak aki maradt az is alkoholista egyszer majdnem hozzá kerültem?A kis tanya" faluban ahol élek egy bolt van ,nincs posta, nem jó a járda ,nincs semmi,buszok nincsenek,anyukám beteg gyenge,a hugomat én neveltem

Én se vagyok hátrányos helyzetű mert nem vagyunk már gyermekvédelmisek,mióta anyának lett munkahelye. A nagy kormány meg a segítség!

2022. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!