Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Cukrász díszmunka ötletek?

Cukrász díszmunka ötletek?

Figyelt kérdés
Hamarosan itt a vizsga és semmi ötletem milyen díszmunkát csináljak. Valami egyszerűen elkészíthető, de mégis látványos, fantáziadús munkára gondoltam, bármilyen ötletet szívesen fogadok :)
2015. jan. 26. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt egy egy egyszerű muffin recept én sokszor elkészítettem és mindig finom volt:

- 2 bögre liszt

- 1 bögre cukor

- 1 csomag sütőpor vagy egy kevés szódabikarbóna

- 0.5 bögre étolaj

- 1 bögre tej

- 1 db tojás

összekeveri simára és megsüti, aztán leöntheti csokival.


De csinálhatja tortaformába is, és tehet bele kevés mézeskalács fűszerkeveréket is.


Nem tudom, valami ilyesmire gondolt ?

2015. jan. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a receptet, elkészítettem finom lett :)

de díszmunka alatt a díszítés módját értem méghozzá valami különleges tortadíszítést pl csoki vagy marcipánrózsa

2015. febr. 24. 16:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Én így készítek csokirózsát:

100 g étcsoki

30 g méz


vízgőz fölött felolvasztod a csikit és belekevered a mézet (a mézet kicsit meg kell előtte melegíteni, de nem mindig szoktam) összekevered, amíg néhány másodperc múlva elkezd egy masszába összeállni az egész.


Zacskóba teszed, és néhány órára hűtőbe teszed.

Kiveszed a és lehet formázni.


A plasztik csoki honlapján is fent van ez a recept, olvasd el, és írd be a you tube-ba, hogy cokirózsa készítése.

egyébként nagyon könnyű elkészítemi.

2015. febr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!