Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Számít a diplománál, hogy...

Számít a diplománál, hogy "summa cum laude", vagy sem?

Figyelt kérdés
Jogászképzésen vagyok és pontosan mit írnak a diplomába? Az összes tárgyat a jegyekkel? Vagy pontosan mit? Mert nem hiszem, hogy jól nézne ki sok kettessel... És ezt a munkáltatók figyelembe veszik? Vagy ez csakis a saját magánügyem, ők nem is tudhatnak erről a diplomából?

2015. jan. 28. 02:07
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Rohadtul lesz*rja mindenki a jegyeket. Bár a jogi végzettségű emberek végtelenül nagyképűek és egy lépéssel mindenki felett járnak, ezért ott max a saját iroda falára akasztgatják.


Normál munkahelyen még az intézmény is másodlagos, ahol a diplomát szerezted. Sokkal inkább a nyelvtudás, szakmai gyakorlat, korábbi tapasztalatok és egyéb emberi tényezők számítanak.

2015. jan. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

A diplomában szerepel a diploma jegye, suli- és szakfüggő, hogy hogyan számolják.

Nekünk (orvosi) beleszámít az összes szigorlat és kiemelt kollokvium jegye, a szakdolgozat értékelése és a záróvizsga mindhárom része.

A TVSZ-ben kell megnézni, hogy nektek miből számolják.


Valahol pedig biztosan nézik (pl. bíró tudtommal csak summa cum laude minősítéssel lehetsz), de Magyarországon szerintem a protekció többet számít, mint a jegy....

Ha van ismerősöd, úgy is be tud nyomni, ha meg nincs, akkor lehet, hogy a summa cum laude diplomáddal is cseszheted.

2015. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogon nagyon is számít a diploma jegye, hajts rá legalább a négyesre különben bajba leszel a munkakereséssel.
2015. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen - amennyiben vannak komoly terveid. A legjobb helyeken komolyan követelnek és a minimum a cum laude, gyakorlat, nyelvek, egyéb kompetenciák. Súlyos verseny van.

Nem - amennyiben van már előre biztos munkahely, vállalkozási lehetőség.


De csatlakozom az előttem szólóhoz, inkább a határozott igen mellett vagyok. Egyetlen szépséghiba, amit nem sokan említenek, hogy a jegyek az esetek egy részében nem a diákon múlnak, hanem az osztályozókon.

2015. jan. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Az én tapasztalatom szerint soha senkit nem érdekel a diploma minősítése, a jegyek meg végképp nem.

Ha kifejezetten "summa cum laude", azt meg lehet említeni dicsekvésképpen az életrajzban és érhet valamit első benyomásként, de hogy cum laude vagy rite az tök mindegy úgysem beszél róla az ember, kérdezni meg senki sem kérdezi.

Nagyobb jelentősége inkább annak van, ha valakinek több diplomája van, PhD-vel is rendelkezik, publikációi vannak, több nyelvet beszél, jók a referenciái.

2015. febr. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Az előzővel mindenben egyetértek, kivéve ha jogászképzésről van szó, közeli ismerőseim tapasztalatai alapján nagyon nem mindegy, hogy milyen minősítéssel végez az ember. Persze, ha van egy kis hátszele, akkor kettessel végiglavírozva is lesz helye.
2015. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
A jogászoknál valóban nézik (bár láttunk olyat, aki rités jogi diplomával is summa cum laude szerzett tudományos fokozatot nagyon kiváló értekezéssel, és van, akinek a summa cum laude jogászdiplomája sem takar különösebben nagy tudást. Az sem mindegy, ki kinél szerezte a jegyeit, bár a sok írásbeli (felháborító!) miatt lassan értelmetlenné válik ez a dolog is.
2015. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A jogászok álláskeresése esetén igencsak számít.

Aki nem lett Cum laude, alapesetben be sem hívják komolyabb jogászi interjúkra.

Legfeljebb, akkor ha valójában nem is kell jogi tudás az adott munkához, csak jól mutat a "dr." előtag az új kolléga neve előtt. Sajnos találkoztam ilyennel a pályám során...


Ha van protekció és valaki támogatja az álláskeresőt, akkor tényleg mindegy a minősítés.

Ezt azonban nem mindenki mondhatja el magáról.


Másrészt a minősítése nemcsak a diákon múlik...

2016. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!