Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha jelentkezek emelt szintű...

Ha jelentkezek emelt szintű biológia érettségire, és úgy döntök hogy még sem írom meg, akkor ha legközelebb jelentkezem fizetnem kell érte?

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Többet is írhatnál. Most kezdesz érettségizni? Előrehozott? Van már érettségid? Ötödik vagy hatodik tárgy? Adj egy kis információt.
2015. jan. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor elúszik a pénzed. Kapsz egy lehetőséget még, hogy megírd pár nap múlva, de ha arra sem mész el, akkor annyi.


Hiszen, a lehetőséget biztosították számodra, és az előzetes papírmunka is megvolt, tehát nem rajtuk múlt, hanem rajtad.


Előzőleg jelezheted, de én nem hallottam még orvosi indokon kívül olyat (még családi halál esett miatt sem, ilyen eddig csak közép szintnél hallottam), amit el is fogadtak, és lett volna arányos visszatérítés belőle.

Persze megpróbálni meglehet, hiszen próbálkozni ingyenes, maximum rossz esetben hatástalan.


(a területileg illetékes kormányhivatalnak kell írnod kérvényt ez ügyben, vagy elmehetsz személyesen is, bár a döntés többlépcsős)

2015. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez így ebben a formában szinte biztosan nem helytálló (semmilyen visszatérítés nincs a rendszerben), de ahhoz, hogy jó választ lehessen adni, mindenképp szükség van a fent kért információkra.
2015. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végzős vagyok, még semmiből sincs érettségim, úgy érzem, hogy nem készültem fel eléggé az emelt biológiára, ezért (már jelentkeztem) most nem mennék el, hanem jövőre, vagy az ősszel írnám meg.

Közben nézelődtem még oldalakon, és ha jól értelmeztem, ha az érettségi időszakom után érettségizek (hiába nem érettségiztem már le abból a tárgyból) emelt szintűért 25.000 Ft-ot kell fizetni.

2015. jan. 30. 13:33
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy 6. tárgy lenne, és most inkább nem jelentkezem sehová sem.
2015. jan. 30. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben ha nem mész el, akkor megbuksz, erről kapsz egy törzslapkivonatot, a többi öt tárgy alapján kapsz érettségi bizonyítványt, és egy alkalommal ingyen tehetsz javítóvizsgát.

Nem szép dolog ezt csinálni, de jogszerű.

2015. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!