Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a kémia 6. tantárgyam,...

Ha a kémia 6. tantárgyam, akkor beleszámít az érettségi pontokba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Orvosi egyetemre szeretnék jelentkezni, de a kémia nem megy elég jól, csak a 45 százalékra megyek, hogy meglegyen a többletpont. A kérdésem az, hogy elég ha annyit írok, vagy az beleszámít az érettségi pontomba? Mert ugye úgy számolják hogy középiskolai eredmény (200) + érettségi eredmény (200) + többletpont (100).

Az érettségi eredmény: töri + matek + magyar + nyelv + természettudomány ? Igaz?

Tehát ha én 6.nak érettségizem kémiából azt nem számolják?

Mert a felvi.hu-n a pontkalkulátor úgy számolta, hogy 1OO középiskolai eredmény, 1OO érettségi és megint 2OO a kémia meg a biosz... hogy van ez? Segítsen valaki! :)


2015. jan. 28. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, de az biztos hogy a 200-ba beleszámít. Elég pontod lesz úgy is? :S
2015. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van egy bizonyos 200 "érettségi pont", amibe két tantárgy százaléka számít bele. Mivel orvosin emelt biosz és kémia (vagy fizika) elvárt, ezért a bioszt és a kémiát bele fogják számolni. Tegyük fel, ha a bioszod 80%, a kémiád 45%, akkor 80+45=125 pontod lesz a 200 ból.


Viszont van egy úgynevezett "tanulmányi pontok" nevű rész, melynek értéke 100 pont. Itt a 11.-es és 12.-es év végi jegyek számítanak bele. Ha 6 tantárgyból érettségizel, akkor az 5. és 6. tantárgy 12.-es év végi jegyei számítanak, azaz a 11.-es jegyek nem. De itt már nem kötelező a szakodon elvárt tantárgyak (biosz, kémia) év végi jegyeit számíttatnod, csak annyi a kitétel, hogy természettudományos legyen. Azaz viheted a fizika és a földrajz utolsó két év végi jegyét is, ha az neked kedvezőbb.

2015. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


"Ha 6 tantárgyból érettségizel, akkor az 5. és 6. tantárgy 12.-es év végi jegyei számítanak, azaz a 11.-es jegyek nem."


Ezt nem értem. A 11.-es évvégi plusz a 12.-es évvégi jegyek összesen 10 jegy. Így meg 6 van csak összesen. Ráadásul utána írtad, hogy nem muszáj bioszt meg kémiát vinni, akkor miért számítana két jegy??

És a felvi-n a jelentkezésnél nincs is hat jegynek hely , vagyis lehet igényelni ha két különbözőt akarsz megadni... de én sehol sem láttam írva hogy egyes szakokon ez kötelező jellegű lenne.

2015. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elnézést, csak az 5. meg 6. tárgyból írtad, hogy az utolsó év számít, de a többi kérdésem maradt. :D
2015. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha két tantargyból érettségizel akkor sem kell két tantárgy osztályzatát megadni. Ugyanúgy jó ha a biológia/földrajz/akármi term.tud. 11. És 12. Év végi jegyed a pontadó..


Az érettségi átlagba pedig a 6. Tárgy is beleszámít


Egyebkent huzz bele a kemiaba mert orvosin jol jon egy stabil emelt szintu tudas; az orvosi kémia kemény :D sok sikert

2015. jan. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkineka válaszokat! :)
2015. jan. 29. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!