Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar érettségi sikerül...

Emelt magyar érettségi sikerülhet 95-100%-ra, vagy ez abszolút lehetetlen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 évs lány vagyok, hamarosan érettségizem. A magyart emelt szinten tanultam, mindig jól ment, de nem akartam vele különösebben semmit. Most viszont személyes okokból (és a továbbtanulás miatt is) úgy alakult, hogy muszáj a lehető legjobb eredményt elérnem, 90% felett kellene teljesítenem.


Ti mit ajánlanátok, hogyan készüljek fel belőle a lehető legjobban?

Köszönöm előre is, ha segítetek!


2015. jan. 28. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Kemény dióba vágtad a baltád!
2015. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, nézd semmi sem lehetetlen, viszont, készülj valami mentőövvel is, mert magyarból ez az eredmény, nos... Én tavaly érettségiztem, a legjobb barátnőm - hogy őt idézzem - magyarb*zi volt (most magyar szakra is jár), de tényleg. Fejből idéz lassan már mindenből, életrajzokat elejétől a végéig minden érettségin előjöhető emberkének, szóval tényleg már-már megszállott szinten magyarozott. Az ő emeltje lett 62%-os, csak mert annyira saját vélemény szerint javítják az esszéket (ami a pontok nagy részét adja), hogy ennyit jelent a tudásod. Szóval, legyen vészterved, mert az egyetlen ember, akiről tudom, hogy 91%-os emelt magyart írt, az egy nálunk tanító fiatal tanárnő :DD. De ő a nagyon elszállt kategória :DD.
2015. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát, ez nem túl bíztató...

Én az osztályban a legjobb magyaros vagyok, de azért vannak hiányosságaim, de nem szórakozásból, meg a kihívás szépsége miatt akarom, hanem mert tényleg MUSZÁJ. :)


Az írásbelire hogyan érdemes készülni?

2015. jan. 30. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Naaaagyon minimális az esélye, főleg mert a magyar nagyon szubjektív. Én úgy mondanám, hogy olyan 80% körül már lehet örülni.

Az írásbeli részre nézd át a régebbi feladatsorokat, írd meg őket és kérd meg a magyar tanárodat, hogy ellenőrizze le, esetleg külön tanárral készülj, az még könnyebb. Nem nagyon tudsz most csinálni, mint feladatokkal készülni. ha az összes eddigit megcsináltad lehet venn könyveket, amik az érettségis feladatsorok alapján készültek.

2015. febr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Töltsd ki korábbi évek tesztfeladatait, így megtudod, hány százalékosra írnád kb.
2016. júl. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!