Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségi nélkül lehetetlen...

Érettségi nélkül lehetetlen sofőr/fuvarozó állást találni?

Figyelt kérdés
Mindenhol önéletrajzot és 5-10 év tapasztalatot kérnek. C,E jogosítványt mindenképp szeretnék. A személygépkocsi jogsim idén lett meg, nemsokára elkezdem a tehergépkocsit, és az autóbusz jogosítványra várnom kell egy kicsit a korhatár miatt. De érettségi nélkül ezek úgy látszik nem sokat érnek, pedig az érettségivel szerintem semmivel nem lesznek előrébb a munkáltatók. Így mihez kellene kezdenem? Milyen állást keressek alapfokú iskolai végzettséggel?
2014. máj. 28. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Most ez komoly, hogy érettségi nélkül le lehet tenni ezeket a jogsikat?

Döbbenet!

2014. máj. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szerintem csináld meg az érettségit. Nem olyan nagy durranás. Ha nem az a cél, hogy továbbtanulj vele, csak éppenhogy meglegyen a kettes, akkor nem egy mission impossible még egy gyengébb képességű tanulónak sem. Az utóbbi években nagyon le lett butítva, főleg a középszintű. Már azért kapsz pontot, ha el tudod helyezni térben és időben az '56-os magyar forradalmat :)


Ha nem csinálod meg az érettségit, akkor a munkáltató esetleg azt hiheti, hogy azért nincs, mert nem tudtad megcsinálni. Az meg elég gáz lenne.

2014. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


1. Mivel fog tudni jobban vezetni az a személy, akinek megvan az érettségije? Épp ezért elég a jogsikhoz az alapfokú(8 általános) iskolai végzettség. Viszont azt egyáltalán nem tudom felfogni, hogy miért jó vezetés szempontjából az érettségi, esetleg diploma.


2. Gondolkodtam az éjszakai gimnáziumon(egyébként elég jó tanuló voltam általánosban), ennek majd utána nézek. A gimit betegség miatt hagytam ott. Nem tudom hogy belevágjak-e, mert már eljárt egy kicsit felettem az idő, nem vagyok a tizenéves korosztályban.:/


Közben csinálhatnék valami melót? Szóval olyasmit amihez nem kérnek érettségit, szakmát stb...

Nem tudom hogy van-e egyáltalán olyan munkahely, ahol elegendő az alapfokú iskolai végzettség. Szeretnék már egy kicsit a saját lábamra állni, és elkezdeni valamit.

2014. máj. 28. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves korosztály vagy? 20 esetleg 30?


Ha 2 évvel vagy a nyugdíj előtt akkor kb felesleges az érettségi, addig viszont nem.

2014. máj. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
21 vagyok, még nem vagyok nyugdíjas.:D Csak a többiek ebben a korban már diplomások, talán már fix állásuk is van. Az autóbusz jogsihoz minimum 23 évesnek kell lennem, és majd próbálkoznék a buszsofőr melóval. De ahogy elnézem ott is minimum az érettségi/minimum 2 éves vezetési tapasztalat kell. Szóval az is odébb lesz(ha sikerülni fog egyáltalán). Addig is szeretnék valamit dolgozni, csak nem tudom mit lehet érettségi nélkül. Ha be is iratkozok egy esti gimibe, mellette akkor is bőven lenne időm melózni, mert hetente 2x délután kell bemenni ha jól tudom.
2014. máj. 28. 16:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyire kell az érettségi, azt nem tudom, de egy sofőrnek nem csak vezetnie kell, hanem azért van egy kevés papírmunka.

Amúgy én úgy csinálnám hogy PÁV 2 vagy 3, jogsik(C, C+E), GKI, aztán elmennék a waberershez tanulni, felvesznek kezdőket. Ha megy meg minden ottvagy 1-2 évig, aztán itthon egy jobb céghez is el tudsz menni még pár évre, aztán irány a nyugat, közben meg német meg angol tanulás.

5 éve kezdte haverom, akkor még csak sima B-s jogsija volt, most nem régen kezdett németországban, belföldes meló. Munka kevesebb, pénz több, aztán céges lakás meg kamionba max 1-2x alszol, többi a lakásban, és minden hétvégéje szabad.

2014. máj. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!