Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valakivel megszeret...

Hogy lehet valakivel megszerettetni a matematikát?

Figyelt kérdés

Lineáris algebrát szeretnék tanítani. Én imádom ezt a tudományágat a matematikán belül (akárcsak a geometriát).

Hogy lehet egy diákkal megszerettetni, hogy úgy szeresse, ahogy én?

Van erre valamiféle módszer?



2015. jan. 29. 02:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem bunkó matektanárom volt,ha nem értettünk meg valamit üvöltözött.Otthon ráhasaltam a matekkönyvre és mindig addig bújtam egy témakört,míg meg nem értettem.Óriási sikerélmény volt,pláne hogy a tanárnak leesett az álla hogy milyen jól sikerültek a dogáim!Azóta is imádom a matekot!
2015. jan. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nem vagyok tanár, de azt tudom magamról, hogy úgy szeretek magyarázni valamit, elmondani, hogy látom, ha az illető megérti. Mert rettenet lusta vagyok, és többször nem akarom elmondani. Ha meg nem figyel rám, addig mondom neki, míg meg nem érti.

Egy közösségben ez biztos nehéz, hiába jó tanár valaki, ha a gyerekek fele bambul, máshol jár az esze.

2015. jan. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Érdekesen kell előadni. Mindig tegyél be valamit, ami motivációt ad. Hozz fel gyakorlati, alkalmazási példákat.

Az elméletet konkrét számpéldákon, esetleg geometriai úton is szemléltesd. (Mert a linalgebrában is sokmindennek megvan a geometriai jelentése, de ezt a legritkább esetekben mondja el valaki).

2015. jan. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bonts vissza mindent az elejére, mert akinek hiányosságai, üres fogalmai vannak, azt nehéz motiválni.

Ne csak "masszának" tarts órát, hanem gondoskodj egyénre szabott feladatokról, ezeket javítsd, hogy legyen visszacsatolás, akár csak írásban is!Több munka, mint a hagyományos "óratartás", de megéri a befektetést, mert megtérül.

2015. jan. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
Ha szereted, akkor ez át fog jönni a tanításon, és a tanulók is élvezni fogják. De felhasználhatsz mindent, ami színesíti az órát. A legfontosabb pedig, hogy hagyj mindenkit kibontakozni, még ha ez némi zajjal is jár.
2015. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nagyon szeretnék Általános iskolást is tanítgatni, mert szerintem nagyon sok dől el ebben a fiatal korban, hogy megszereti-e a matematikát vagy nem.


Írhatnának kicsik is (ha neteznek), szülők is, hogy szerintetek hogyan kell jól bánni egy általános iskolással.

Mert szerintem kicsit mások ők, mint az egyetemisták.

2015. jan. 31. 23:08
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Általános iskolában nagyon változó, életkortól függő, hogyan kell kezelni a gyerekeket. Általában el lehet mondani, hogy ha élvezik a témát, akkor borzalmasan lehet őket terhelni. Leginkább játéknak kell látszania, vagy legalábbis szórakozásnak. Ugyanakkor meg kell húzni a határokat, és kijelölni egyértelműen a követelményeket, ennél a korosztálynál ez még rendkívül fontos. De hogy ez hogyan megy, úgyis a gyakorlatban derül ki.
2015. febr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!