Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova lehet fordulni, ha...

Hova lehet fordulni, ha bizonyítható, hogy egy tanár szándékosan megaláz egy tanulót a többiek előtt?

Figyelt kérdés

2015. jan. 29. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Elsősorban az igazgatóhoz.
2015. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A sorrend: igazgató, tankerület, Oktatási Hivatal.
2015. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk az igazgatóhoz menni, mert tartunk tőle, hogy a mundért fogja védeni. Leírom a történetet.


Gyermekem zsidó vallású. Ezt eddig nem propagáltuk, gondoltuk senkinek semmi köze hozzá. Volt egy szombat, amikor iskolai nap volt, a gyerek nem ment el, vitt igazolást a hitközségtől. Érdekes módon ettől fogva ez a tanár rászállt a gyerekre. Állandó jelleggel és ok nélkül megalázza. Legutóbb az egész osztály előtt felállította, és kiküldte azzal a nevetséges indokkal, hogy papírral matat az asztal alatt. Igen, a padból vett ki írólapot.


Na most én előrelátó voltam, és diktafont tettem a gyerek táskájába, tehát ez a legutóbbi, eset rögzítve lett teljes egészében (Kérem kíméljenek meg a személyiségi jogokkal okoskodók, az én gyermekem jogaival mi lesz?).


Tehát ha nem a sajtóhoz, mert ekkora botrányt még sem akarunk, akkor hová érdemes menni?

2015. jan. 30. 10:49
 4/8 anonim válasza:

Sajnos a hangfelvétellel nem mész semmire, sőt jobb, ha meg sem említed. Nem volt amúgy totális hülyeség, mert te, a szülő meg tudtad hallgatni, ténylegesen mi történt, de ha kiderül, büntethető vagy miatta.

Az én kamasz fiam sulijában a szakoktató szavajárása az volt, hogy "kés van nálam és nem félek használni". (Tényleg kés volt nála). A gyerekek felvették, aztán az egyik ügyvéd apuka szólt, hogy marha gyorsan tüntessék el, mert nagy baj lehet belőle.


Ha tartasz tőle, hogy a diri részrehajló, keresd fel a helyi Tankerületet, és add be írásban a panaszodat. Mivel vallási megkülönböztetésről (is) szó van, nem merik nem kivizsgálni. És bár bizonyítani nem fogod tudni, maximum a többi gyerek vallhat a tanár ellen, oda fognak koppintani a kedves pedagógusnak, ugyanis a vallás kényes kérdés, és csúnyán megüthetik miatta a bokájukat.

Hidd el, egy ilyen vizsgálat után a tanár kényesen ügyelni fog a viselkedésére.

2015. jan. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ja, és a sajtóval fenyegetés is megoldás lehet, ha ez nem működik, mert egy iskola sem szereti, ha vallási kérdésben terítékre kerül a nyilvánosság előtt.
2015. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de másodikos a gyerek az általánosban. Nem egy visszaszólós fajta, eléggé jól tanul, a többi szülőt meg nem akarom belerángatni, feltehetően úgy is nemet mondanának.
2015. jan. 30. 12:03
 7/8 anonim válasza:

Neked nem is kell belerángatnod senkit.

Ha úgy érzed, nem javul a helyzet, jelzed a Tankerület felé, majd ők tudják, kiket kell megkérdezni.

Ebből a szempontból szinte mindegy , hogy mennyi idős a gyereked.

2015. jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézd, ha ennyire nem bízol meg az igazgatóságban, minek járatod még oda a gyereked? Amúgy egyáltalán nem úgy van, hogy az igazgató mindig a tanárt védi.
2015. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!