Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék angol tanár?...

Hogyan lehetnék angol tanár? Hova jelentkezhetek és milyen szakra az anglisztikán kivül?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 07:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Angoltanárt anglisztikán képeznek. Az miért nem jó neked?
2010. febr. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hármat találhatsz!
2010. febr. 10. 08:09
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak az anglisztika jó, vagy andragógiára tudsz még elmenni, de ezzel nem taníthatsz iskolában, cska óraadó lehetesz nyelvsuliban vagy a felnőttképzésben.
2010. febr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Pedig jó volna tudni, miért nem jó az angol szak, és nem kellene így visszaszólnod.


Amúgy lehetsz még úgy is, hogy választasz egy BA szakot magadnak (legfőkébb tanárképes bölcsészt, de persze természettudomány is lehet sok helyen), és minorként csinálod az angolt. Aztán MA-ra x-angol szakos tanári képzésre jelentkezel, és úgy két és fél év után megvan a tanári diplomád.

2010. febr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Angol tanár már sehogy, csak angoltanár. :-)

Tényleg, miért nem jó az anglisztika? Kíváncsivá tettél, háromból sem jöttem rá.

2010. febr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Van egy olyan érzésem, hogy azért, mert a bekerüléshez szükséges pontszámot képtelen összeszedni. Pedig másképp nem megy. És az csak a bekerülés, azt az egyetemet el is kell tudni végezni!

első

2010. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az azért volna gond, mert ahogy eddig láttam, bölcsészakorokon, mivel az angol az egyik legnagyobb létszámú szak, e szakon a legalacsonyabb a ponthatár.
2010. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azt kérdeztem, hogy az anglisztikán kívül...
2010. febr. 13. 23:01
 9/15 anonim ***** válasza:
Hiába kérdezted azt. Legközelebb majd azt kérdezed, hogy hogy lehetnél orvos úgy, hogy orvosi egyetem kizárva, jogász úgy, hogy jogi kar kizárva? Minden szakmára az annak megfelelő helyen képeznek. Ez van.
2010. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Azt kérdeztem, hogy az anglisztikán kívül..."


- És mintha én erre adtam is volan választ. Az anglisztika szak elvégzése nélkül is meg lehet csinálni, de úgy nem, hogy nem tudsz legalább felsőfokon angolul.

2010. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!