Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék angol tanár?...

Hogyan lehetnék angol tanár? Hova jelentkezhetek és milyen szakra az anglisztikán kivül?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 07:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Akkor megírnád, hogy felsőfokkal hogyan tudnék ? Csak ne bánts!
2010. febr. 14. 19:24
 12/15 anonim ***** válasza:

"Azt kérdeztem, hogy az anglisztikán kívül..."

OK. Megmondom egyenesen: sehogy. Pont.

A következő kérdés az lesz, hogy akkor hogyan lehetnél mégis?

2010. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Akkor megírnád, hogy felsőfokkal hogyan tudnék ? Csak ne bánts!"


- Nem írom le még egyszer, hanem BEMÁSOLOM (mivel már egyértelműen leírtam ide):

"választasz egy BA szakot magadnak (legfőkébb tanárképes bölcsészt, de persze természettudomány is lehet sok helyen), és minorként csinálod az angolt. Aztán MA-ra x-angol szakos tanári képzésre jelentkezel, és úgy két és fél év után megvan a tanári diplomád."


A felsőfokú nyelvvizsga meg arra kell, hogy pl. az ELTE-n ha jelentkezel anglisztika minorral angoltanár képzésre, hiába van meg az 50 kredited, bizonyítanod kell a nyelvtudást egy felsőfokúval.

2010. febr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

én is így csináltam a némettel...ugye germanisztkihához, meg anglisztikához is emelt szintű érettségi kell németből/ angolból..és nekem nem volt emeltszintű német érettségim, ezért jelentkeztem magyar szakra, másodszakként(amit mindenképp választani kell amúgy is tanárin), felveszem a németet. Sőt, még egy jó hír számodra: van angol előkészítő is, amit a szakod mellett tudsz felvenni, szal az ugyanúgy beépül az órarendedbe.

És így 3 év után lediplomázol, angolból nem kell szakdolgozatot írnod, csak az első szakodból. Angolból csak egy tételsor lesz, és az lesz az államvizsga. Aztán jelentkezel tanári mesterképzésre, oda vsized tovább a két szakod: angolból itt már a felvételihez felsőfokú nyelvvizsga kell. Az még két év, és akkor kapsz egy két szakos tanári diplomát.

2010. febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

08:39: azért sürgősen tegyük hozzá, hoyg ez a Te esetedben a Te egyetemeden működik így. Nálunk egyrészt nincsen nyelvi előkészítő nyelvi minoroknál; ott tényleg tudni kell az adott nyelvet beszélni. A záróvizsgán angol minorból nincsen záróvizsga, viszont van egy alapvizsga első év végén, ahol úgy a felét elsőre kivágják. Tehát nem lehet elbliccelni a nyelvtudást. Ezeknek utána kellene néznie a kérdezőnek, már ha érdekli annyira.

Annyiban javítanálak, hogy a tanári mesterképzés két és fél év, nem kettő, mert van fél év gyakorlat.

2010. febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!