Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig vagyok tanköteles?

Meddig vagyok tanköteles?

Figyelt kérdés

Szeptember elején töltöttem a 16. életévem, akkor ebben az évben még az vagyok? Rákerestem, és találtam egy oldalt ahol írnak erről, de nem tudom hogy ez van-e még érvényben.

[link]

A tankötelezettség a tanuló tizenhatodik életévének betöltéséig tart....Mivel a tankötelezettség a tanuló 16. születésnapjáig tart, ezért a tanulói jogviszonya tanév közben is megszüntethető!


Figyelem!


Azok a tanulók, akik tanulmányaikat az iskolai nevelés-oktatás kilencedik évfolyamán a 2011/2012. tanévben vagy azt megelőzően kezdték meg, tankötelezettségük azon tanítási év végéig tart, amelyben a tizennyolcadik életévüket betöltik.



2015. febr. 5. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
tehát ha közipsuliban a 2011/2012 es évben kezdted meg akkor még a 17 éves korodig köteles vagy bejárni! De ha leírod pontosan h mikor születtél és mikor kezdted el a 9.évfolyamot akkor leírom h igen vagy sem!
2015. febr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most január 1-től változott a törvény, már a tanév végéig tart a tankötelezettséged.
2015. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első, jó nagy butaságot írtál.

Aki 2011-ben kezdte a középsulit, az nem 17, hanem 18 éves koráig volt tanköteles, és ez a tanév végig tartott.

A kérdező, ha szeptemberben volt 16, nyilván nem kezdhette akkor...

Rá egészen dec 31-ig az vonatkozott, hogy a 16. születésnapig kell iskolába járnia, január 1-től ez kitolódott a tanév végéig.

2015. febr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mostani tanév végéig biztos hogy az vagy -
2015. febr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt a hülyeséget aki kitalálta -

Miért nem volt jó, hogy vlki tizenhét-tizennyolc éves koráig volt tanköteles - Mivel előbb úgysem lett volna meg a sulival -

2015. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!