Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » DE Proginfóra fel lehet...

DE Proginfóra fel lehet készülni egy olyan szintre hogy ne bukjak ki?

Figyelt kérdés
Középszinten fogok érettségizni matekból, infóból pedig emelt szinten. A programozást szeretem, és nagyon érdekel az informatika világa. Viszont a matekban nem vagyok biztos... Szeretem a matekot, de elég lesz ez a középszintű tudás az egyetemi tudáshoz, vagy pedig feltétlenül készülöm kellene előtte valamennyit? Mennyire teljesíthető középszintű matek tudással a szak? Ha valaki esetleg azt is meg tudná mondani hogy ez a szak inkább a matekra orientálódik jobban, vagy az infóra, számítástechnikára ill. programozásra, akkor annak nagyon örülnék!

2015. febr. 5. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elijeszteni, de ha a tudásod is kb. középszinten van matekból (értsd: nem tanultál extra dolgokat ahhoz, amiket a suliban vettetek), akkor lehet, hogy nehéz lesz felzárkózni.


Integrálás, deriválás kb. zsigerből kell, hogy menjen, és ez csak a kezdet. Emellett még egyéb magasszintű matematikai fogalmaknak is alaposan utána kell járni.


Persze, ha alapból matekos beállítottságú vagy, ezzel nem biztos, hogy gondod lesz. Viszont tisztán emlékszem, hogy voltak olyan kalkulus előadások, amikor már 10 perc után az emberek 80%-a csak kapkodta a fejét, és nem értette, miről van szó.


Kb. egyenlő arányban fektetnek egyébként hangsúlyt minkdettőre (matek és programozás) azonban eléggé egymásba vannak ágyazva (tehát csomószor pl matematikai problémákat kell leprogramozni).

2015. febr. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. válaszoló hülyeségeket beszél. Középszintü tudás elég, arra fogsz építkezni. Integrálni\deriválni meg fognak tanítani, nyilván nagyobb ütemben veszitek az anyagot. Simán gyakorlás kérdése.


(Én is középszintü matekkal mentem, most harmadéves vagyok és még nem buktam kurzust)

2015. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Várteréznél kösd fel a gatyád a matematikai logika tantárgynál!

Juhász Picinél meg a programozásnál! :)

2015. febr. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!