Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy két ujjal...

Miért van az, hogy két ujjal még midig gyorsabban gépelek vakon, mint 10 ujjal?

Figyelt kérdés
Én tanultam gépírást, jól is ment, de két ujjal még mindig jelentősen gyorsabban gépelek vakon, mint 10-zel. Munkahelyen nagyon nézik a 10 ujjat? 10-zel valamiért mindig mellényomok, 2-vel meg nem.

2015. febr. 6. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanultam gépírást két évig, eleinte utáltam, annak ellenére, hogy jól ment, most meg sokkal gyorsabban írok így, mint két ujjal bármikor is. Gyakorlás kérdése az egész, sokkal gyorsabban lehet gépelni 10 ujjal, na meg az sem utolsó szempont, hogy a kezed sem olyan bizonytalan, mint 2 ujjnál.
2015. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ráadásul tíz ujjal kevésbé fáradsz el.


De ha tudod tartani a 300 karakter/perc sebességet félórán keresztül két ujjal, akkor azzal se lehet semmi baj…

2015. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mondod komolyan
2015. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekem 10 ujjal mindig mellé megy.
2015. febr. 6. 16:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Két ujjal sokkal biztosabban megy még most is.
2015. febr. 6. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is anno 2 ujjal sokkal gyorsabb és biztosabb voltam.

A sok kockulás, msn, facebook, miatt megtanultam.

Azonban idén(tanév) elkezdtem gépírást tanulni. Első 2 hónap szörnyű volt. Nem ment semmi. (2 hónapot folyamatosan végig gyakoroltam)

pl: Suliból hazafele elképzeltem a billentyűzetet és csak úgy a levegőbe írkáltam, sulik szünetében is.

Megtanultam minden billentyűt, hogy hol van.

Azóta már úgy írok mint régen 2 ujjal. Persze néha hibázok de elkell ismerjem, hogy 10 ujjal sokkal kevesebb a hibám, nem unom meg.


ui: Munkahelyen nem nézik, hogy tudsz írni. Csak, hogy tudod-e csinálni megfelelő tempóba vagy nem.

2015. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!