Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen kérdéseket szoktak...

Milyen kérdéseket szoktak feltenni a Kőbányai Szent László Gimnázium kémia-biológia tagozatos felvételizőknek szóbelin?

Figyelt kérdés
Milyen kérdéseket szoktak feltenni a Kőbányai Szent László Gimnázium kémia-biológia tagozatos felvételizőknek szóbelin? Mik a legfőbb elvárásaik kémiából és biológiából?

2015. febr. 6. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
mindent megtalálsz a honlapon:)
2015. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen azt már olyan fél éve megtaláltam, valami konkrétabbat esetleg?
2015. febr. 6. 16:58
 3/10 anonim ***** válasza:
hát ennél konkrétabbat nem igen lehet mondani (én nem tudom), ezek a tételek vannak, ha megtanulod mindet, akkor nem érhet meglepetés
2015. febr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos, hogy tételt kell majd húzni.
2015. febr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szia. A fiam tavaly felvételizett erre a szakra és oda is jár. A felvételi követelményei azonosak azzal, amit kiírtak a honlapra.


Biológiából 2 tétel volt: egy emberi szerv,

továbbá húznia kellett egy képet, egy állatét, amit rendszertanilag be kellett sorolnia ill. erről a rendszertani kategóriáról kellett hosszabban beszélnie. Ezen kívül húzott még egy képet (a sáfrányt), ezt is be kellett sorolnia.


Kémiából két tétel volt: egy anyag és egy sav.


Mi úgy készültünk a felvételire, hogy biológiából alaposan átnéztük a rendszertant és a 8. tananyagot = embertan;

kémiából a teljes 7. év + 8. első féléves tananyagot.

Megérte a fáradtságot; az iskola rendkívül színvonalas:)).


Sok sikert!

2015. febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat, ezzel most tényleg előrébb jutottam! :)

Igen hallottam én is hogy az iskola remek, nem véletlenül szeretnék mindenáron bekerülni oda! :)

Én is csak remélni tudom, hogy felvesznek..

Azt esetleg még megkérdezhetem, hogy a fiad hány pontot vitt a szóbelire?

Köszönöm

2015. febr. 7. 17:21
 7/10 anonim válasza:

Szia kérdező!

Az lenne a kérdésem, hogy hány pontot hozol (hozott+írásbeli)? Én is erre a szakra szeretnék menni, nekem a max. hozott pont mellett 76 pont lett az írásbeli. Tehát a Szent László biosz-kémia szakos átszámítással, 68 pontom van. Bízom benne, hogy behívnak szóbelizni, mert tavaly már 64,5 pont elég volt az első 90 bejutáshoz. A szóbeliről azt hallottam nehéz, bármelyik tagozatra is akarsz jelentkezni. Én még a tömm.komm-ot is megjelöltem, de csak 15-öt vesznek fel.

2015. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia,

a fiam 81 pontot írt (ez tavaly nem volt túl fényes teljesítmény); az ált.isk-ból vitt pontjai majdnem maximálisak voltak; a szóbelin 19 pontot ért el; ezzel biztos bejutó volt kb. a 20. helyen.

Tavaly 65 pont volt az alsó ponthatár, ami felett behívtak.

Az osztálytársai között szép számmal vannak olyanok, akik 82-85 pontot írtak - ami a Fazekasba, Eötvösbe, Apáczaiba nem volt elég; de olyan is, aki csak 74-75 pontot írt, s úgy jutott be, hogy a listán kiestek előle.

Van továbbá 2 osztálytárs, akik 1-1 ponttal csúsztak le a felvételről; a szülők fellebbeztek s fel is vették őket, így a meghirdetett 32-vel szemben 34-n vannak az osztályban; ez nem probléma, mert szinte minden tantárgyat csoportbontásban (= 15-17 fő) tanulnak.

2015. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Igazad van, 64,5 pont volt tavaly a szóbeli behívásnál az alsó ponthatár.


Az Igazgató Úr egyébként tavaly azt mondta a szülői tájékoztatón, hogy aki 80 %-ra teljesít, az általában felvételt nyer az iskolába.


Még1x sok sikert Nektek!

2015. febr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A központim összesen 83 pont és a hozott pontokkal együtt lacis számítással 70 pontom van ezen a tagozaton.Még bejelöltem a matek és olasz tagozatokat, de ott szerencsére nincs szóbeli:) Szóval akkor még van esélyem?! Csak jól sikerüljön a szóbeli... És köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 8. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!