Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes manapság TTK-ra menni?

Érdemes manapság TTK-ra menni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a matek, biosz, kémia, fizika szakokra. A kormány nyomja ezeket a műszaki szakokkal együtt. Viszont elég sok helyen hallom, hogy a TTK-s szakokkal nem tudtak elhelyezkedni, ill. a statisztika is ezt támassza alá. Szóval manapság érdemes lenne ilyen szakra menni? Hol tudnak elhelyezkedni? A Bolognai rendszer mennyire segíti vagy hátráltatja az oktatást?

2015. febr. 10. 09:14
 1/4 wunderschön ***** válasza:
100%

Megpróbálok minden kérdésedre kitérni. Én azzal kezdeném, hogy TTK-s szakot szerintem nem szabad olyan megfontolásból választani, hogy érdemes-e meg elhelyezkedés stb. Ilyen szakokra olyannak kell menni,aki kutató/természettudós akar lenni, különben szerintem csalódás lesz a vége. És ezt nem azért mondom, mert nem lehet vele elhelyezkedni. Én nem tapasztalom, hogy a TTK-s végzettséggel probléma lenne, egy molekuláris biológus, klinikai kémikus vagy pl. prog.mat.-os diplomával szerintem nem nehéz elhelyezkedni. Természetesen vannak olyan irányok,amikkel olyan szempontból nehezebb, hogy elsősorban kutatás orientáltak, ezekkel máshogy boldogul az ember, de aki ezt választja (pl.én is amúgy) az tudja mibe vág. (Pl. egy kémikus mehet egy kórházba laborba, akár a MOL-hoz is, vagy más vegyipari vállalathoz, míg egy neurobiológus lehetőségei korlátozottabbak).

A kormány szerintem feleslegesen erőlteti a TTK-t, mert egyrészt, aki nem erre hivatott,annak nem fog menni (280 biológusból végez kb.60,és a többi szakon is megvan ez a szórási ráta), másrészt feleslegesen erőltetik,amikor meg baromira nem becsülik azt, aki ott végzett (a nyugathoz képest, ahol azért két kézzel kapkodnak a természettudósok után, nagyon jó pénzért, itthon ugyan azt sz**-ért, hu**-ért csinálod).

A Bolognai rendszer szerintem hátráltatja a TTK-s képzéseket (szerintem a gyógyszerészképzés mellett ezeknek is osztatlannak kellett volna maradniuk). Sok szak esetén csak a BSc-vel semmire nem lehet menni, minimum egy MSc kell, de van számos olyan is (főleg a kutatás orientáltak), ahol (ismét személyes tapasztalat), viszont még MSc-vel sincs sok esélyed, és bizony PhD kell a későbbi boldoguláshoz (pl. a már említett neurobiológus).

2015. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
76%
Ha felmerül benned a kérdés, akkor neked nem.
2015. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az inkább csak szöveg, hogy a kormány nyomja ezeket a szakokat is. Egy TTK-s kar előbb fog csődbe menni, mint egy mérnöki. Szerintem.
2015. febr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

PTE Medical Biotechnology MSc, angol nyelvű államilag finanszírozott képzés. Általában elég könnyen el lehet utána helyezkedni.

ha jól tudsz angolul, és van egy BSc diplomád valami hasonló szakról, érdemes jelentkezni


medbiotech.com

2015. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!