Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire jelentene fel? Mit tegyek?

Mire jelentene fel? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyetemi hallgató vagyok. Meg szerettem volna kérni egy tanárt, hogy a 3 gyakorlatot engedjen már másik csoportban teljesíteni, mert dolgozom és nem tudok 15 héten keresztül csak szerdán járni az adott gyaxira. Először meg sem akart hallagatni, majd elkezdett alázni keményen, hogy ezt megelőző tárgyat is 4. felvételre teljesítettem. Ès ezt olyan mekkora hülye vagy hangsúllyal. Majd közöltem vele, hogy ez nem igaz, már csak azért se mert annyi éve nem is járok az egyetemre, másrészt nálam volt az indexem ésmutatni akartam, hogy ott van benne , hogy 2 alkalommal vettem fel és teljesítettem. Erre ő továbbra is mondta a hülyeségét, hogy márpedig igenis 4 felvétel volt. Ès hogy én hogy kételkedhetem a szavában, mikor az oktatót tisztelni kell. Majd többször elhangzott tőle, hogy feljelent. Azt nem tudom mire... A hallgató nem védheti meg magát, ha jogtalanul alázzák. Majd végül mondtam neki én tisztelem az oktatókat, amelyiket van mire. Majd megint többször elhangzott a fel fogom jelenteni mondat.. De otthagytam, bezártam az ajtót. Most viszont nagyon idegesít. Mit tegyek? Menjek a feletteséhez, vagy a dékánhoz?

2015. febr. 11. 00:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is már összetűzésem tanárral egyetemen.Na most itt azt kell tudni,hogy a felsőoktatás az felsőoktatás,vagyis ugyanolyan teljes jogú tagja vagy a társadalomnak,mint egy egyetemi oktató,tehát a tisztelet itt már nem kötelező,csak egy jó gesztus.Másrészt ha igazságtalanság ért,ne hagyd magad!Egyébként az oktatód hülyeséget mondott,mert a különféle iskolai ügyekkel nem a rendőrség/bíróság foglalkozik,hanem az adott iskola felügyelő bizottsága. Látszik,hogy csak rád akart ijeszteni,mert neki "hatalma" van.Sajnos a tanárok elég gyakran kihasználják ezt.DE NAGYON FONTOS!!Ha nem láttad át ezt ott helyben(ami nyilvánvaló,mert akkor nem írtad volna ezt ki kérdésként),akkor ne a dékánhoz menj panaszkodni,hanem a nálatok lévő hallgatói önkormányzat ilyen ügyekben járatos képviselőjéhez.Ő valószínűleg tudni fogja,hogy mi a teendő.Te azért ne menj a dékánhoz személyesen,mert a tanárok,egyetemen dolgozók összezárnak,és csak még rosszabb lesz neked.
2015. febr. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudod megbeszélni mások oktatóval?
2015. febr. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nézz ki magadnak másik gyakszi tanárt és ővele dumáld meg, hogy szeretnél az ő csoportjába járni (mert jobb

az az időpont neked)

2015. febr. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Feljelenteni nem fog. Viszont ennél a tanszéknél olyan szinten elástad magad, hogy innentől kínkeservesen fogod csak tudni teljesíteni a tárgyaidat.
2015. febr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tart más tanár ilyen gyaxit. Csak ő 3 időpontban. Esetleg a főnökének ne meséljem el?
2015. febr. 11. 09:08
 6/11 A kérdező kommentje:
Remek, hogyy a hallgatónak nincsenek jogaia. Azt a tudatlan tanár kénye kedve szerint rágalmazhatja, alázhatja. Ès ha a diák kiáll az igaza ellen ilyenekkel lehet zsarolno, hogy feljelenti...
2015. febr. 11. 09:18
 7/11 anonim ***** válasza:

1.Feljelenthet,de nem fog,1állítás kontra 1 tagadás,hacsak nem hozz kamu tanukat.

2.AZONNAL a rektorhoz/dékánhoz!!! A te verziódat hallja elsőként!

3.Beszélj ügyvéddel!

4.Sajna a felsőoktatási tanárok nagyon összet

artóak,nagyot szophatsz!

5.Ha van pénzed és nagy a gáz vedd meg a palit!

2015. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És konkrétan szerinted milyen váddal jelenthet fel?
2015. febr. 11. 20:22
 9/11 anonim ***** válasza:

nem jelenthet fel,ő kerülne bajba alaptalan feljelentés miatt.

Egyszerűen ilyen a nem normális tanár,ne foglalkozz vele és azonnal menj a főnökéhez.

Minden oktatónak kötelessége a hallgató/diák emberi méltóságát,személyi jogait tiszteletben tartani.

2015. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát… Ha neked nem sikerült vele normálisan beszélni, akkor az a hivatalos metódus, hogy előbb a hallgatói képviseletnek szólsz, hogy próbáljanak meg ők. Ha az sem segít, akkor jöhet a felettes és végső esetben a dékán. (((Legeslegvégső esetben a rektor, de az azért már erős…)))
2015. febr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!