Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha budapesti vagyok lehetek...

Ha budapesti vagyok lehetek kollégista pesti egyetemen?

Figyelt kérdés

2015. febr. 14. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Nincsenek vidéki rokonok...?
2015. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 km-re laktam Pesttől és nem vettek fel koliba. De a szociális helyzetet is nézik, az is számít, hogy ön magadat tartod-e fenn (le lehet ezt is papírozni), szakkoliba meg a pestieket is felveszik.
2015. febr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
azért kérdezem mert egy ismerősöm is pesti, az egyetem is pesten, jólszituáltak és mégis kollégista
2015. febr. 14. 20:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezekbe az olcsóbb kollégiumokba biztos nem vesznek fel, de diákhotelnél, magánkollégiumnál esetleg lehet esélyed, csak azok 2-szer vagy akár 3-szor többe kerülnek.
2015. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha sikerül összekalapolni annyi pontot vagy szakkoliba bejutsz akkor semmi akadálya. Mondjuk azok a vidéki egyetemisták akik nem jutottak be baromi csúnyán fognak eztán rád nézni (részben joggal).
2015. febr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 pokiloki ***** válasza:
100%
Kizárt :D. Én 75km -re lakom pesttől , nem számítunk gazdagnak és szegénynek sem és így is bőven abban a csoportba tartoztam ami nem került be a koliba
2015. febr. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk simán felvettek olyat is, aki 40 km-re lakik Budapesttől. Én még sosem jelentkeztem szociális alapon, mindig csak tanulmányi alapon. Így tőlem ugyan senki nem kérdezte ki fia borja vagyok és honnan jöttem, a előző (2) félévem átlaga alapján nyertem felvételt.

Mellékesen megjegyzem egy nagy egyetem 500 férőhelyes kolijáról van szó, ami adott karnak a kollégiuma. Most tavaszra pl. csak 440-en jelentkeztünk a karról, a maradékot feltöltötték más karok hallgatóival. A saját karunkról mindenkit felvettek, aki jönni akart. Ősszel kicsit nyomibb a helyzet, de akkor sincs brutális túljelentkezés, max 50-60 fő. Tavaszi félévre szerintem jó eséllyel indulsz, ha szerencséd van, akkor ősszel is bejutsz valamikor várólistáról. Én azért nem alapoznám erre az életem.

Egyébként átlag anyagi körülmények között él a kollégisták igen nagy százaléka (ahogy én is), de én is csúnyán néznék rád, ha miattad nem kerülnék be, pedig 250 km-re lakom és nem igen engedhetem meg magamnak, hogy 5-ször annyit költsek csak lakhatásra, mintha koliban laknék.

2015. febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!