Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Utálok zongorázni!

Mit tegyek? Utálok zongorázni!

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és az anyám 2 hónapja beiratott a zeneiskolába, szintetizátort és zongorát tanulni. Nagyon utálom, de ezt akárhogyan mondom a szüleimnek mindig csak azt mondják: Majd meg szereted! Bárcsak nekem lenne lehetőégem rá! Amikor én ekkora voltam...

Szóval még ha bőgök is miatta akkor is ezt mondják. Egyébként nem is megy valami jól, főleg a gyakorlást utálom. Mit mondjak nekik? Mért csinálják ezt velem?


2010. febr. 12. 16:01
 1/8 anonim válasza:
100%

:)

én pl 19 éves vagyok,és most szivesen kipróbálnék szinte bármilyen hangszert.

Lehet hogy később tényleg megszeretnéd te is.

Az persze nem jó ha szinte kényszerítenek hogy márpedig mész és kész :/


de gondolj arra hogy a végén már ügyes leszel,és bármilyen darabot eltudsz majd játszani..

azért jó dolog.

vagy köszönd meg a szüleidnek hogy beiríttak,és mond el hogy te ezt nem szeretnéd csinálni.. :]

2010. febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószinűleg valamelyikük régen szeretett volna megtanulni és vagy nem volt tehetsége, vagy pénze, de most ezért akarja ráderöltetni, hogy majd te továbbvidd és zongorázz. Ez tipikus hiba sok szülőnél, hogy ami nekik nem jött össze azt a gyerekre próbálják ráerőltetni.

Én azt tanácsolom lázadj fel, és egyszerűen mond, hogy te próbáltad, hónapokig jártál, nincs hozzá tehetséged, nem élvezed, és abba szeretnéd hagyni ez nekik bármennyire is fáj. Ha nem értik meg, akkor meg lógj el valahogy párat hátha attól észbekapnak.

2010. febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, vagy pedig mond azt, hogy keresnél inkább olyat amit szivesen csinálsz, ha nem zenélés, akkor valami más. Biztos van ami tetszik és szivesen csinálnád.

Egyébként gyerekkoromban engem pl focizni akartak mindenáron küldeni a szüleim mert apám jól focizott meg egyesületben meg minden, de én egyszerűen nem tudok és nemis is szeretek azóta se focizni. Ezt én meg tudtam velük beszélni és kerestem mást. Próbáld ki szerintem bejön.

2. voltam

2010. febr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

próbálj ki másik hangszert pl gitár azt mindenki szereti :D

szüleid is örülnének hogy zenélsz valamin és állítólag a csajoknak is bejön ha valaki tud gitározni :D

2010. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegény. Ugyanez volt velem, de én elvégeztem a zeneiskolát. Tudok zongorázni, de soha többet nem fogok leülni, mert megutáltatták velem. Most 22 vagyok, a záróvizsgám 14 évesen volt, jó rég, de ugyanúgy utálom most is. Hagyd abba, ha nem engedik legyél nagyon béna. A zongoratanár előtt, és lehetőleg durván béna. Majd beszél a szüleiddel, hogy "sajnos" nem vagy tehetséges, nincs értelme folytatni.
2010. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szívemből szóltál, nálam dettó ugyanez volt a felállás. Anyám gyerekkorában nagyon szerette volna, én zsigerből gyűlöltem csinálni, de nem érdekelte. Tényleg tipikus hiba. Nincs balesetis ismerős? Hátha megszánnak és kapsz egy gipszet. :)
2010. febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 9-10 éves korom körül adódtak ilyesfajta problémáim, addigra már egy év zenei képző és egy év hegedülés volt a hátam mögött; utána zongorát még két évig nyüstöltem, amíg végül abbahagytam a zenetanulást. Én sem szerettem, habár elvileg akkor nagyon jó voltam mind szolfézsból, mind zongorából, hegedűből, de nem tudtam magam rászoktatni a gyakorlásra. Egyszerűen nem voltam elég fegyelmezett, és nem is akartam ezt csinálni szívemből. Így gyakori volt a pityergés az otthoni gyakorlásra kényszerítettségkor, csak úgy mint az órákon, amikor kiütközött a szinte nulla gyakorlás, a folytonos leblokkolás, nemakarás. Én gyerek létemre pusztán egyetlen dolgot akartam, játszani, a barátaimmal lenni.


Utána 14 éves koromra oldódtam fel a "sokkból", és 15 évesen újrakezdtem. Most 18 éves vagyok, 5.-es zongorista, lassanként egyre inkább kinyílik a zenei spektrum, és nagy örömömet lelem abban, ha eljátszhatom többé-kevésbé jól a szeretett darabokat.


Azt kell hogy mondjam, néha sajnáltam, hogy abbahagytam, de ha azt nézzük, hogy összességében akkor kevés pillanatnyi örömet leltem benne, és így ha folytatom, talán úgy járok mint az előttem szólók, és a 6 év elvégzése után soha többet nem ülök le a zongora mellé.


Mivel te most 7.-es lehetsz, elég "felnőtt" vagy ahhoz, hogy tudd, mit élvezel, és mit nem. Ez egy nagyon értékes hobbi, amiből egyébként nem csak a zene világában, hanem szinte bármiben - jó koncentrálóképesség, növekedett matematikai érzék, gyors reagálás, kézügyesség fejlesztése, képi memória fokozott aktivitása, nem utolsósorban a személyiséget is úgymond fejleszti- profitálhatsz. És mindenekelőtt, a zenehallgatás csodálatos dolog, de még annyival jobb, ha te magad játszod, alakítod, kifejezel vele.


A zongora alkalmas arra, hogy kifejezd vele az érzéseidet - ha azt vetted észre, hogy erre neked fokozott igényed van, szerintem ne hagyd abba. A zenetanulás hosszú évek munkája után, során, kb. 6-7 évtől kezdve megy el egy olyan mélységbe, amely utánozhatatlan és egyedi élvezetet nyújt.


Az, hogy nem megy jól, lehet eleve adott, de a viszolygás miatt is lehet. Kérd ki a tanárod véleményét, ha őszinte és nem a tanulószámra hajt, megmondja, hogy milyen esélyeid vannak.

2010. szept. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én ki nem állhatom a szintizést de anyukám folyton azt mondja jaj egyszer majd hálás leszel NEKEM hogy megtanultál szintizni, úgy hogy én találtam ki még 4.ben hogy szintizni fogok, és most 6.os vagyok ja és inkább azért lennék neki hálás ha megngedné hogy kiiratkozzak erről a szarrol. Max megbántam ezzel a tanárt de az kit érdekel, amúgy is még gitározok is az nekem teljesen elég🙄🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
2021. szept. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!