Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Különtanár is írhat tanári...

Különtanár is írhat tanári ajánlólevelet?

Figyelt kérdés
Egy nyári tanulmányi úthoz kellene (USA). Sajnos a gimis tanáraimhoz nagyon nem szívesen mennék oda, egyszerűen nem olyan a viszonyom velük, hogy ilyet kérjek. Akihez külön angolra jártam, írhat ilyet?
2015. febr. 21. 23:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Akár még a szomszéd Pistike is írhat neked/rólad ajánlólevelet, az más kérdés, hogy milyen súlyúnak ítélik meg az ajánlást. Mindenesetre írjon oda egy elérhetőséget, hogyha esetleg kételkednének, vagy valami, akkor rá tudjanak kérdezni. De szerintem az ajánlólevél annyira nem lényeges, azt csak akkor veszik elő, ha nagyon nem tudják eldönteni, hogy kit vegyenek fel a pozícióba.


Ha viszont követelmény az ajánlólevél, akkor érdemes olyan emberrel íratni, aki viszonylag elismert a szakmában (akár az angol nyelvben, akár a tanulmányi utadhoz kapcsolódó témakörben). Én azt ajánlom (de csak akkor, ha tényleg nagyon fontos), hogy beszéld meg a különtanároddal, hogy ez kellene, és próbáljon meg beprotezsálni valamelyik volt egyetemi/főiskolai tanárához (gondolom szerzett diplomát), őket azért elismeri a szakma.

2015. febr. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!