Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, főiskolások! Ti...

Egyetemisták, főiskolások! Ti mennyit tanultok szorgalmi időszakban?

Figyelt kérdés
2015. febr. 27. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én elég sokat. Olyan szakon vagyok, ahol nem elég a vizsgaidőszakban tanulni, mert a könnyebb tárgyakra is 4-5 napnyi tiszta tanulás szükséges, azonban 6-8 vizsgával ezt nem lehet kivitelezni úgy, hogy az ember alapvető fiziológiai szükségletei is kielégüljenek. Nálunk nagyon sok a szakirodalom, mindegyik törzsanyaghoz tartozó tárgyhoz van 10-15 szakcikk, amiket nem lehet egyik pillanatról a másikra számonkérés előtt elolvasgatni, szerves részét képezik az anyagnak, és muszáj a félév során folyamatosan haladni velük. Így én két-három naponta tanulok a szorgalmi időszakban.
2015. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Változó. Én is olyan szakon vagyok, ahol "kénytelenek vagyunk" (ez azért nem kényszer) tanulni szorgalmi időszakban, hiszen elég sűrűn vannak ZH-k, számonkérések stb, amik általában a gyakorlati jegyet alakítják ki és a gyakorlati jegy szükséges a vizsgához, ahol inkább az elméleti rész dominál (nyilván ha valaki nem érti a gyakorlati hátteret, akkor az elméletet se fogja tudni).

ZH-s időszakban elég sokat (amikor csak időm akad), de ZH-kon kívül is, hiszen annyi anyagot nem lehet belesűríteni a ZH előtti időszakra, főleg ha nem 1, hanem 5-6 kurzusból 1 héten írtok.

2015. febr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én végképp nem, de a csoporttársaim pl sokat. Nekem könnyen megy a tanulás, úgyhogy csak odafigyelek az előadásokon, meg ha kell valamilyen beszámolót csinálni azt megcsinálom. Vizsgaidőszakban tanulok csak.
2015. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Keveset, gimiben jóval többet tanultam. Aztán nem mondom, hogy ez jó, azt sem, hogy ez az átlag. Engem őszintén szólva nem visz rá a lélek, sok tantárgyunk van, sok óránk, és majd mindennap 8 óra suli van. (Én még dolgozom is mellette). Ami már a körmömre ég, azt nagy nehezen megcsinálom. (Beadandók, plusz egy-két gyakUV mindig összejön). Rossz vagyok, de eddig azért ment minden. :-) Másodéves vagyok, célom, higy időben végezzek, ez motivál a minimál tanulásra, egyébként annyira nem izgi a szakom, csak majd a munka, amit végezhetek vele.
2015. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mesterképzéses vagyok. Az alapképzésen valamivel többet tanultam, mindig jó jegyekre hajtottam, de azért volt életem az egyetem mellett.

Mostmár kicsit beleuntam és a szak sem a megfelelő számomra, úgyhogy csak a túlélésre hajtok és arra, hogy meglegyen ez a diploma is. Így is szinte mindennap le kell ülnöm, nem feltétlenül tanulni, de beadandóval foglalkozni mindenképpen.

2015. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nálunk aki nem tanul a szorgalmi időszakban, annak maximum egy tárgya lesz meg. Általában 10-ből 3-4 tárgy vizsgás, azokból is zh van az aláírásért, a többi tárgy évközi jegyes, sokszor 2-3 zh van belőlük félév során, akkor is, ha csak előadás van, de van olyan is, hogy van félév végén egy gyakorlati zh és egy előadás zh.

Nem szeretem ezt, mert novemberben és december elején / áprilisban és május elején igen sokat tanul az, aki nem tud olyan jól puskázni és jó jegyeket szeretne, miközben a más egyetemen tanuló ismerősök szervezik a programokat.

Ráadásul igazságtalanságnak tartom azt, hogy rengeteg a program szorgalmi időszakban, és amit lemond az ember, arra hazugságot kell kitalálni, mert megszólják akkor is, ha 3 zh van és 3 beadandó az adott héten. Vizsgaidőszakban meg fele annyi vizsgával ülnek otthon másfél hónapot, mint amennyi zh-nk nekünk volt és nincs beadandójuk. (Most ez nyilván a közepes nehézségű szakokra értem, NEM egy jogra, orvosira stb-re)



Sajnos egyébként is az a bevált taktika nálam, hogy minden félévben néhány tárgyat, lehetőleg a nehezebbeket átnézek hétről-hétre. Nem elég nekem egyszer megértem az egész anyagot a zh előtti 1 vagy 2 délután, akkor nem fogom tudni. Sajnos több napon is át kell rágnom magam rajta, többször ismételni. Ha értem, az még nem garancia se arra, hogy eszembe is fog jutni se arra, hogy vissza tudom adni saját szavaimmal.

Ezt nagyon-nagyon utálom magamban, úgy örülnék, ha nekem is elég lenne utolsó pillanatban elővenni, elég lenne mindenen egyszer átrágni magam, képes lennék utolsó pillanatban teljes erőbedobással tanulni, úgy, hogy maximum evés közben tartok szünetet. Három kívánságban semmiképp se, de öt kívánságban biztosan benne lenne, hogy én is ilyen lehessek. :'(



Bulizni abszolút nem bulizok, de heti többször találkozom emberekkel, emellett gondot fordítok a testmozgásra és hobbim se csak egy van. De egy nehéz szakon bizony ezzel az időbeosztással és képességekkel nem lenne életem - vagy kibuknék :D

2015. febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!