Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbántam a jelentkezésem....

Megbántam a jelentkezésem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

ELTE TTK biológia szakra jelentkeztem de rájöttem, hogy nem szeretnék oda járni. A nyelvek, mint arab, német, angol, spanyol sokkal jobban érdekelnének. Mit tegyek?


Gondoltam arra, hogy nem megyek el a biosz és föci érettségire (ezekre jelentkeztem) így nem fognak felvenni és jelentkezek pótfelvételin valamelyik nyelvszakra HA indul. Csak ugye nem biztos, hogy arab alapszakra lehet pótfelvételi keretében jelentkezni. Nem akarok kihagyni egy évet. :(


Tudtok valami tippet adni?


2015. febr. 27. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A jelentkezést már beadtad, ezen változtatni nem fogsz tudni (maximum sorrendet ugye). Az érettségikre mindenképpen menj el, gondolom már javában készülsz is rájuk. Ha felvesznek az adott szakra, akkor ne menj el a beiratkozásra, és meg van oldva ez a része, ennek semmilyen szankciója nem lesz. Azonban most már valóban nem tudsz más szakot megjelölni - ha pótfelvételin indulnak, akkor sem fogsz tudni jelentkezni rájuk, hogyha felvesznek a bejelölt szakra. Én a helyedben mindenképpen bevállalnám az egy év kihagyást, hiszen ha kevesebb mint két hét alatt sikerült rájönnöd, hogy mégse oda kellett volna jelentkezni, ahova, akkor elképzelhető, hogy ez is csak egy hirtelen ötlet, ami jövő ilyenkorra el is múlik. Készülj abban az egy évben nyelvekből, dolgozz valamit, nem dől össze a világ...
2015. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Közkeletű tévedés, hogy felvettek=hallgató vagy, pedig NEM ÍGY VAN!!! Ahhoz ugyanis be kell iratkozni arra a szakra, amire felvettek. Ha nem iratkozol be, az olyan, mintha fel sem vettek volna.


Ha jelöltél be nyelvi szakot, akkor érdemes úgy alakítani a pontjaidat (tehát úgy megírni az érettségit, hogy ne vegyenek fel), akkor úgy fel tudod vetetni magad nyelvi szakra. Ha nem jelöltél meg, akkor mindenképp csúszol egy évet (vagy felet), máshogyan nem tudsz nyelvi szakra menni (hacsak nem pótfelvételivel, de akkor fizetned kell). De megteheted azt is, hogy bejelentkezel biosz szakra, és fél év/1 év után (ahogy engedik) átiratkozol nyelvi szakra (ha engedik), ehhez viszont érdemes lenne már felhívni az egyetem Tanulmányi Osztályát.

2015. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Az első válaszoló tökéletesen összefoglalta, én megfogadnám a tanácsát a helyedben! :)

Tényleg nem tragédia egy évet kihagyni, hogy rájöjj mivel szeretnél foglalkozni...a bioszt pedig jól teszed, hogy messzire elkerülöd, másfél évig boldogított az ELTE, de abbahagytam és lám, ennek is oka volt, most épp a fogorvosira készülök nagy lelkesen! :)

Tanulság: ne sajnáld az időt arra, hogy megismerd önmagad! :)

2015. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
ha nem mész el biológia és földrajz érettségire, akkor ezek szt te eredetileg hét tárgyból jelentkeztél? Cdak mert ötnek maradnia kell...
2015. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem tragédia kihagyni 1 évet. Hidd el, a felsőoktatásban senki homlokára nincs ráírva az életkora. Több évtizednyi korkülönbség is lehet köztetek.
2015. febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Nehogy 5-nél kevesebb tárgy érettségi vizsgájára menj el, mert nem lesz érettségi bizonyítványod!
2015. febr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Attól még elmehetsz föciből meg bioszból érettségire
2015. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Azt nem írtam oda, hog egy évet már kihagytam. Megvan az öt kötelező tárgy amiből le kellett érettségizni, emelteztem németből és angolból nyelvvizsgám van így szerencsére meg lenne az elég pontom a nyelvszakhoz HA beadtam volna oda is a jelentkezésem...


Azt tudja valaki, hogy egyetemen belül egyik karról a másikra át lehet-e jelentkezni? Nem hiszem, hogy ha bioszra felvennének, félévkor át tudnék-e menni de azért hátha... :/ Talán tényleg fel kéne hívnom a Tanulmányi Osztályt.


Újra megköszönném a sok hasznos infót, megy a zöld! :-) Ha valaki még tudna segíteni, kérem tegye meg és írjon!

2015. febr. 27. 23:15
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy tudom, nem szokás átengedni senkit másik szakra, még karon belül sem, nem hogy másik karra. Ahhoz mindig újra kell felvételizni sajnos.
2015. febr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :-)
2015. febr. 28. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!