Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ketsegbe vagyok esve! Hova...

Ketsegbe vagyok esve! Hova adjam be a jelentkezesem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeptemberben elkezdtem egy iskolat de vegul otthagytam. Utana elkezdtem dolgozni. Amikor ott hagytam a sulit, azt hittem, jo lesz egy evet kihagyni de tevedtem. Ismeroseim nagy resze egyetemen kezdett el tanulni valamint megismertem a parom aki szinten motival engem arra, hogy igenis legyek valaki.


Tekintsunk el attol, hogy mibol van erettsegim. Szerintetek melyik szakiranyt valasszam?


- andragogia

- dietetika

- valamilyen nyelv szak- angol es nemet megy, esetleg arabra gondoltam (lenne kivel gyakorolnom)

- turizmus


Mindegyik erdekel valamiert. A gimnaziumi evek alatt leginkabb nyelvekbol voltam kiemelkedoen jo de szeretnek magamnak bizonyitani, hogy nem csupan a konnyen szerzett sikerre vagyok kepes, kis energiabefektetessel.


Meg egy info: kulfoldon szeretnek dolgozni miutan elvegeztem az egyetemet.(A pszichologiat ezert is vetettem el).


Nagyon szepen koszonom a valaszotokat! Tapasztalatok is erdekelnek, ha vannak esetleg olyanok, akik ezek kozul valamelyiket tanuljak!


19L


2015. febr. 10. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, ha valaki akarsz lenni, akkor valami "értelmes" szakot válassz. (Elnézést, akit ez sért, nem annak szántam!) Én a nyelves szakoknak és az andragogiának nem látom sok értelmét. A turizmus nem egyszerű, de szereted a nyelveket, el lehet vele helyezkedni, van hová fejlődni vele. Én így látom.

Bármit választasz, sok sikert! :) (A héten muszáj dönteni)

2015. febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszod! :) Megerositettel ugyanis leginkabb a turizmus fele huz a szivem. Koszonom! :)
2015. febr. 10. 21:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a FernUni Hagen-t ajánlom. Tudsz mellette dolgozni, megnhyomja a némettudásod, és itt Németországban jó híre van a Hagen-i egyetemnek. Én anno egy privát budapesti főiskolán végeztem, ami benne volt egy rahedli pénzbe. Hülye voltam, rossz döntés volt és a nem megfelelő iskola. Én ma már kívánom, bár a FernUni Hagen-re mentem volna. Főleg, hogy azóta Németországba vetett az élet, amit akkoriban nem is gondoltam volna.
2015. febr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!