Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki írta kinek a leveleket?...

Ki írta kinek a leveleket? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Töri levelezős verseny szerű van és az a helyzet, hogy sehol sem találom, a tanár se tudja ezeket:


1. Drága nőm! Hiába reménykedtünk az emberségesség utolsó szikrájában, amikor azt véltük, hogy még egyszer látjuk egymást... (ezt TALÁN Batthyány Lajos írta, de nem tudom, kinek)


2. Fölséges Fejedelem, Nagy Kegyelmes Uram! Csarodárul datált Fölséged 31. Januarii datált kegyelmes parancsolatját alázatos kötelességgel vévén, nagy vigasztalással értettem szerencsés visszatérését... (Itt nem tudom, hogy ki írta és kinek)


3. Kedves leányom! Sógorom helyett én válaszolok leveledre. Szegény Illári még folytonosan lázban van...(itt sem tudok semmit)


4. Barátom, ma reggel vettem önnek 1 1 iki levelét. Úgy látom, mind felnyitják...Bravo, hogy el van adva az magas ló és két kocsi! (nem én írtam ilyen hülyén, így van a lapon! itt sem tudok semmit)



Ennyi. :)) Előre is köszönöm szépen, aki segít. Ne olyat írjatok légyszíves, hogy ott a Google, mert ismételten, NEM TALÁLTAM!!!



2015. márc. 3. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A Batthyány stimmel, gondolom Zichy Antóniának írta, mert ő volt a felesége

A második Eszterházy Antal levele a szabadságharc végéről

A harmadikat én sem tudom.

A negyediket Széchenyi írta Tasner Antalnak.

2015. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Huhh. Nagyon köszönöm szépen
2015. márc. 3. 22:10
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia!!


Erre a töriversenyre engem is beírtak, és szerintem nem lenne helyes az, hogy itt kérdezz, de azért segítek neked.


A harmadikat Deák Ferenc írta Nedeczky Idának. a többit jól mondta a másik válaszoló.


És valóban nehéz volt, csak logikával lehet kikövetkeztetni. Sok sikert a további versenyzéshez!:)

2015. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!