Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet hatékonyan kb 1300...

Hogy lehet hatékonyan kb 1300 oldalt megtanulni 6 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Nem csak a vizsgán akarok átmenni, hanem egy életen át szeretném használni a megtanult információt.Gyakorlati megoldásokat (tanulókártya, rajzok, stb), tippeket, tapasztalat megosztás, esetleg a tanulással mint témával foglalkozó cikkeket, dolgozatokat küldjetek.

2015. márc. 5. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy dolog segített: leül, tanul. 1300 oldal igazán nem sok, minden nap tanulj meg belőle 10 oldalt. Még előbb is fogsz végezni, úgyhogy lesz időd az ismétlésre.

Hosszabb anyagnál még azt szoktam bevetni, hogy az adott részét megtanulom, aztán a teljes anyagot gyorsan átfutom. Ez azért jó, mert a frissen tanult anyaghoz kapcsolódó dolgokat önkéntelenül észreveszem, és így könnyebb értelmezni. Ekkora anyagmennyiségnél elég csak az adott fejezetet átfutni hetente és mondjuk az egészet havonta. Ha jól fog az agyad, a harmadik hónaptól már unni fogod, mert tudod, mi következik. :D

2015. márc. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

első válaszoló tök jó véleményt írt.

részemről én is a legjobbat akarom kihozni a tanulásból és ennek segítéséhez memolife max tablettát szedek, nekem bevált. De ugye a megfelelő tápanyagbevitelhez még ott a sok zöldség, gyümölcs.én úgy tanulok hogy elkezdem olvasgatni értve, nem magolva és ha kezdem unni akkor más témába kezdek.Ezért mindig a nehezebbel kezdem mert ugye oda többször visszakel térni

2015. márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
szerintetek reggetől estig, 1 hétből 7 napot, 1 hónapból 30 napot tanuljak? milyen időközönként érdemes pihenőt tartani? természetesen saját tapasztalataim is vannak, de most mások véleményére vagyok kíváncsi
2015. márc. 5. 14:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Reggeltől estig?? Ezt meg honnan veszed? Tíz oldalt akkor se kell reggeltől estig tanulni, ha szó szerint bemagolod az egészet :D
2015. márc. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!