Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik élő nyelvet tudom...

Melyik élő nyelvet tudom megtanulni 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Angol és német középfokú nyelvvizsgám van, de szeptember 1-ig szükségem lenne egy 3. középfokú vizsgára (eredménynek nem kötelező meglennie, de a vizsgának meg kell történnie eddig).

Melyik nyelvet lehet leghamarabb magyar anyanyelvűnek megtanulnia ennyi idő alatt?

Annyi kikötés van még, hogy ne holt vagy mesterséges nyelv (pl. latin vagy eszperantó) legyen.

Az érdemi segítséget előre is köszönöm!



2014. máj. 6. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha egy nyelvzseni vagy, akkor próbáld meg a hollandot. Ahhoz a legjobb alap az angol és a német. Kb fele annyi idő alatt megtanulható, mint az első kettő, szóval ha nulláról indulva 8-8 hónap alatt jutottál el középfokra angolból és németből, akkor a hátralevő 4 hónapod alatt menni fog a holland is.


Mellesleg az eszperantó igencsak nem egy holt nyelv.

2014. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szerintem lovári esetleg


egyébként szerintem a kérdező az eszperantóval a mesterséges nyelvre szeretett volna utalni.

2014. máj. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy pl. a lovárit, eszperantót már nem igazán fogják elfogadni.
2014. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
igen, azt azért nem árt megnézni, hogy az adott intézménynek nincs-e valamilyen megkötése, hogy milyen nyelveket nem hajlandó elfogadni.
2014. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát talán a spanyolt
2014. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vagy még az oroszt esetleg -
2014. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vookie ***** válasza:
100%
Angol és német után nekem a spanyol nagyon könnyű volt. Nem lettem belőle -egy évig tanultam- professzor, de társalgási szintre elég volt. Ha a lovak közé csapsz és intenzíven(!) nekiállsz, még sikerülhet is. Sok sikert!
2014. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lováriból szerintem nincs az az oktatási anyag, amivel középfokig eljutnál. Egyébként nyelvészek szerint a nyelvtana annyira komplikált, hogy még ha van is aki megtanít, (hangsúlyozom középfokig,) nem olyan könnyű vizsgára felkészülni belőle.

Persze kamu nyelvvizsgának lehet hogy elfogadják azt is.

2014. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Talán a román nyelv az, amit gyorsan meg lehet tanulni.

Tele van tüzdelve angol, német, francia, magyar szavakkal.

2014. máj. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismétlem, mindez csak akkor, ha akkora nyelvzseni vagy, hogy már angolból és németből is eljutottál egy-egy bővebb iskolai tanév alatt középfokra.
2014. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!