Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg baj, hogy szakiskolába...

Tényleg baj, hogy szakiskolába szeretnék járni?

Figyelt kérdés
A helyzet hogy sosem tanultam valami jól pedig ezt szerették volna a szüleim(mind a ketten diplomásak).Most egy elég erős szakközép iskolába járok de még az általánosba is tudtam ,hogy nem lesz ez nekem jó csak a baj van itt velem. Szívesebben tanulnék inkább egy jó szakmát de a szüleim lenézik a szakiskolákat és az oda járókat apám így jellemezte a szakiskolás diákokat nekem:moha és zuzmó.Ezen felül a baráti köröm is szakiskolába jár/járt és jobban érzem magam köztük mint egy "elitebb" közegben.illetve nem értem miért nézik le a szakmát tanultakat holott tulajdonképp ők a termelő emberek illetve sokan közülük többet értek el mint egy diplomás.

2015. márc. 5. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért, mert a köztudatban az van, hogy az egyetemet nehéz elvégezni, és az milyen nagy dolog. Más kérdés, hogy egy szakma elsajátítása sem sokkal könnyebb (sőt), de mivel a mai világban többet lehet keresni diplomával, mint szakmával, ezért az egyetemi végzettség előkelőbb helyen helyezkedik el (azt még azért vegyük hozzá, hogy bizonyos szakma képviselői többet isznak, mint dolgoznak, így ezek a kontárok még inkább csorbítják a jó szakemberek értékét/megítélését).


A szüleidet nem tudod megváltoztatni, mindig is le fogják nézni őket. Valahogy magyarázd el nekik, hogy a te agyad nem a tanulásra lett kitalálva, és nem bírnád az egyetemet, akkor sem, ha ők nagyon szeretnék (bár gondolom nálatok az volt az elképzelés, hogy diplomás+diplomás=hiperintelligens gyerek, és nem nagyon foglalkoztak veled, és ezért is nem ment úgy a tanulás, most pedig elvárásaik vannak).

2015. márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát igen valami ilyesmi ahogy írtad,de azt se értik tisztességesen megtanulnám a szakmát és úgy is csinálnám,nem pedig egy naplopóként csinálnám
2015. márc. 6. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!