Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szükséges tudnom a szervetlen...

Szükséges tudnom a szervetlen kémiát, a szerves kémia megértéséhez? Mennyire kapcsolódnak egymáshoz?

Figyelt kérdés

2015. márc. 9. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha középsulis vagy, akkor inkább csak az általános kémia kell a szerveshez, azaz pl sav-bázis ismeretek, atomok, molekulák elektronszerkezete, kovalens kötés értelmezése, stb. Ha egyetemista vagy, és rendesen labormunkát (kutatást, vegyületek előállítását és vizsgálatát) szeretnéd űzni, akkor azért a szervetlen kémia ismerete is fontos. Nagyon sokszor használunk szervetlen anyagokat mint reagenseket, segédanyagokat. 1-2 dolgot tehát érdemes tudni, de a szervetlen kémia az egy másik tudományterület, tehát még ha masszívan szervessel akarsz foglalkozni, akkor se kell nagyon sok szervetlen tudás hozzá, azaz pl nem kell komplex sók előállítását fejből nyomni meg oldhatóságokat meg ilyeneket. Ha meg középsulis vagy és most kezded a szervest tanulni akkor meg egyenesen semmi nem kell hozzá.
2015. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyetemista vagyok, és most kezdett el érdekelni a kémia, csak rájöttem hogy nem tudok semmit. Így el akarom kezdeni az alapoktól, és a középiskolás Villányi tankönyvekből hiányzik a szervetlen. A végső célom a biokémia elsajátítása, így akkor végülis el tudok jutni addig az általános és szerves kémia ismeretével, nem kell külön szervetlen kémia tankönyvet vennem, vagyis ráér később is megvenni.

2015. márc. 9. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értem, most úgy vagy egyetemista hogy nem kémiát tanulsz hanem azt csak most akarod elkezdeni? Mert ha így van akkor nem hinném hogy sok szervetlent kell tanulnod, max átfutsz pár fejezetet valami könyvből, vagy jegyzetből akár, netán online, viszont az általános kémiát teljesen töviről hegyire meg kell tanulni a szervesezés előtt.
2015. márc. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát a szakomnak egy része a kémia, tehát vannak/voltak kémiás tantárgyak, de nem kötelező a végzés után ezzel foglalkozni, tehát többféle szakirány van. Eddig nem is foglalkoztam vele, a vizsgára is csak leírni tanultam meg, hogy megkapjam a kettest. Mostanában kezdett el körvonalazódni bennem egy terv a jövőre, hogy pontosan mivel is szeretnék foglalkozni, és ennek nélkülözhetetlen része a kémia. Meg kihívás is. Kevesen tudják, senkit sem érdekel. Legalábbis nálunk. Úgy gondolom ha már egyetemre járok, és ha a képzés nem is a legjobb, akkor nekem kell megtennem hogy úgy jöjjek ki a suliból hogy tényleg elmondhatom hogy tudok valami tudományosat, vagy legalábbis elindultam egy úton.
2015. márc. 9. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!